Kamera indoor do +-200zł

Cześć jakie kamery polecacie w tej kwocie do zastosowaniu w HA? Zależy mi na tym żeby można było skonfigurować push notificatiion w aplikacji HA na androidzie i wysłanie emaila po wykryciu ruchu. Jako ze jestem nowy w HA to najlepiej żeby można było ja łatwo skonfigurować i żeby były jakieś filmiki z yt jak ja połączyć z HA. Może tez być z Aliexpress :smiley:

Jesteś w stanie używać znaków diakrytycznych - czyli pisać używając języka polskiego?

Poprawione. Jakoś tak od małego pisałem wszystko bez znaków polskich bo szybciej i przyzwyczajenie z języka angielskiego

Super. Wracając do pytania - polecam reolink, co prawda mam tylko wewnętrzne ale mają w ofercie również zewnętrzne. Aplikacja na androida posiada opcję powiadomień push oraz email.
Jeśli chodzi o HA to integrują się przez ONVIF oraz przez integrację z HACS.

Edit:
Poniżej masz nawet podwójną:

Ja również polecam reolink. Mam zewnętrzne 510a . 0 problemów. Powiadomienia push, na maila ze zdjęciem lub filmem. Można ustawić czas np na 30 sekund przed wykryciem ruchu i po co daje nam kompletne nagranie.Wykrywanie osób pojazdów. Po aktualizacji można określić jak “duże” podmioty ma traktować jako np pojazdy.Świetnie się integrują z HA poprzez integracje z hacs. Po dodaniu do HA z automatu nagrania widoczne w folderze media player . Bez problemu łączą sie z google home. Można castować na np tv lub włączać podgląd głosowo na tv.

Witam, odgrzewam temat, ponieważ doszedłem do wniosku, że muszę zamontować kamerę przy drzwiach wejściowych wewnątrz (mieszkam w bloku).

Rozważam zakup

Lub

Zastanawiam się czy E1 PRO ma podczerwień, bo z zdjęcia wygląda, że nie, ale w opisie jest
image
patrząc na fotkę nie widać diod IR

Muszę wybrać wifi, ponieważ nie mam możliwości podciągnięcia kabla sieciowego w docelowe miejsce (jedyną przeszkodą będzie ściana z bloczków gipsowych 10cm).

Można wyprodukować panel przedni z czarnego plastiku, który jest przezroczysty dla IR poniżej przykład kamery w białej obudowie, gdzie nie widać “wianka” LEDów IR wokół obiektywu dzięki czarnej maskownicy (ale one tam są)

1 polubienie

Więc wezmę E1 PRO estetyczniej wygląda :slight_smile:

Tylko jedno kluczowe pytanie mi się nasunęło - gdzie chcesz montować tę kamerę?
Tak się składa, że IR nie działa np. przez szybę (bo się po prostu odbija jak w lustrze i zaświetla obraz).

Nie będzie szyb i luster. Kamerą będzie patrzeć na drzwi wejściowe pełne bez żadnych bajerów.

Edit:
pytanie o kartę pamięci myślę o takiej
SANDISK 128GB micro SD SDXC UHS3 EXTREME V30
ma być nagrywane tylko wykrycie ruchu

Pewnie każda dobra, skoro zapisów będzie stosunkowo mało, no ale zależy na ile cenne te dane.

np. do samochodowych rejestratorów DVR (lub do instalacji systemów na karcie w różnych SBC gdzie wiem, że będzie dużo zapisów) używam albo high endurace albo max endurance mają one jednak jedną poważną wadę - są droższe lub sporo droższe od “zwykłych” kart (jak np. ta którą wspomniałeś)

linki tylko przykładowe
https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B07CYF9SH5/
https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B07NY23WBG/
https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B084CJLNM4/

Zapis w DVR czy kamerkach IP zwykle wcale nie wymaga szybkich kart (bo jest stosunkowo niski bitrate).

Tam gdzie dane nie są ważne używam najtańszych kart.

1 polubienie

Czyli to co wybrałem (stosunek ceny do wydajności/jakości) będzie OK

Podepnę się pod temat, bo mam problem z Reolink 520A. Kamerę podłączyłem przez switch poe, zainstalowałem apkę na Androida, wykryła kamerę, mam IP, w apce obraz OK, przez WWW wchodzę i obraz jest OK, znalazłem jak ustawić do tej kamery linka z VLC czy do HA i to nie działa: rtsp://admin:password@ip_address:554/h264Preview_01_main
ani jako admin, ani z drugiego konta jako user. Mam program VMS na PC i też nic z związku z tą kamera nie wykrywa, mam jeszcze jakieś inne do testów i w WMS działają OK. Trzeba gdzieś wyklikać w apce czy na WWW uruchomienie protokołów by obsługiwać tę kamerę z HA czy innych apek?
Na HA użyłem integracji HACS z WebRTC Camera.

Sprawdz w ustawieniach kamery najlepiej przez www w ustawieniach portu czy masz podobnie. Spróbuj włączyć upnp też w kamerce. HA powinien sam Ci je wykryć przez integracje wbudowaną Reolink IP NVR/camera. Nie potrzeba do tego żadnej innej integracji.


1 polubienie

Dziękuję, zadziałało. Właśnie tych ustawień nie umiałem znaleźć, a były w drugiej zakładce advanced. Biję pokłony.

Sam robiłem wg trafienia w google i instrukcji na kanale Mark Wartt 3 way to a reolink cameras, tylko pominął krok by ustawić opcje w kamerze, choć do integracji Reolinka w HA to nie było potrzebne.
W sumie to chodziło mi o to, że mam parę kamer, które działają w trybie rtsp, więc jak pierwszy sposób tego dotyczył, a sam Reolink podaje te parametry tutaj:
How to Live View Reolink Cameras via VLC Media Player, to pomyślałem po co instalować kilka modułów od camer, już miałem jedną w dzwonku od Tuya, z ali zadziałała jedna na RTSP, druga znowu nie działa choć obie w tym trybie śmigają do VLC na WIN, może ma za dużo Mpx=8, ta działająca ma tylko 3Mpx?
Nie zacznie mi to mulić jak do każdej kamery będzie inny moduł?
No ten RTSP niby był aktywny na tym porcie, ale HTTP był wyłączony. Onvif też raczej był wyłączony, po zapisaniu VMS bez problemu odnalazł Reolinka.
Jeszcze raz dzięki.
Edit: VLC teraz też działa, i WEB RTC też w HA, czyli to było powyłączane w kamerze.

Nic Ci mulić nie będzie :wink: . Jeśli chodzi o ten kanał to ogólnie oglądałeś film z 2021 roku a jeśli chodzi o integracje reolinka z HA to się masę zmieniło na dobre od tego czasu, wiem bo pamiętam początki :stuck_out_tongue: