Kamera indoor do +-200zł

Cześć jakie kamery polecacie w tej kwocie do zastosowaniu w HA? Zależy mi na tym żeby można było skonfigurować push notificatiion w aplikacji HA na androidzie i wysłanie emaila po wykryciu ruchu. Jako ze jestem nowy w HA to najlepiej żeby można było ja łatwo skonfigurować i żeby były jakieś filmiki z yt jak ja połączyć z HA. Może tez być z Aliexpress :smiley:

Jesteś w stanie używać znaków diakrytycznych - czyli pisać używając języka polskiego?

Poprawione. Jakoś tak od małego pisałem wszystko bez znaków polskich bo szybciej i przyzwyczajenie z języka angielskiego

Super. Wracając do pytania - polecam reolink, co prawda mam tylko wewnętrzne ale mają w ofercie również zewnętrzne. Aplikacja na androida posiada opcję powiadomień push oraz email.
Jeśli chodzi o HA to integrują się przez ONVIF oraz przez integrację z HACS.

Edit:
Poniżej masz nawet podwójną:

Ja również polecam reolink. Mam zewnętrzne 510a . 0 problemów. Powiadomienia push, na maila ze zdjęciem lub filmem. Można ustawić czas np na 30 sekund przed wykryciem ruchu i po co daje nam kompletne nagranie.Wykrywanie osób pojazdów. Po aktualizacji można określić jak “duże” podmioty ma traktować jako np pojazdy.Świetnie się integrują z HA poprzez integracje z hacs. Po dodaniu do HA z automatu nagrania widoczne w folderze media player . Bez problemu łączą sie z google home. Można castować na np tv lub włączać podgląd głosowo na tv.

Witam, odgrzewam temat, ponieważ doszedłem do wniosku, że muszę zamontować kamerę przy drzwiach wejściowych wewnątrz (mieszkam w bloku).

Rozważam zakup

Lub

Zastanawiam się czy E1 PRO ma podczerwień, bo z zdjęcia wygląda, że nie, ale w opisie jest
image
patrząc na fotkę nie widać diod IR

Muszę wybrać wifi, ponieważ nie mam możliwości podciągnięcia kabla sieciowego w docelowe miejsce (jedyną przeszkodą będzie ściana z bloczków gipsowych 10cm).

Można wyprodukować panel przedni z czarnego plastiku, który jest przezroczysty dla IR poniżej przykład kamery w białej obudowie, gdzie nie widać “wianka” LEDów IR wokół obiektywu dzięki czarnej maskownicy (ale one tam są)

1 Like

Więc wezmę E1 PRO estetyczniej wygląda :slight_smile:

Tylko jedno kluczowe pytanie mi się nasunęło - gdzie chcesz montować tę kamerę?
Tak się składa, że IR nie działa np. przez szybę (bo się po prostu odbija jak w lustrze i zaświetla obraz).

Nie będzie szyb i luster. Kamerą będzie patrzeć na drzwi wejściowe pełne bez żadnych bajerów.

Edit:
pytanie o kartę pamięci myślę o takiej
SANDISK 128GB micro SD SDXC UHS3 EXTREME V30
ma być nagrywane tylko wykrycie ruchu

Pewnie każda dobra, skoro zapisów będzie stosunkowo mało, no ale zależy na ile cenne te dane.

np. do samochodowych rejestratorów DVR (lub do instalacji systemów na karcie w różnych SBC gdzie wiem, że będzie dużo zapisów) używam albo high endurace albo max endurance mają one jednak jedną poważną wadę - są droższe lub sporo droższe od “zwykłych” kart (jak np. ta którą wspomniałeś)

linki tylko przykładowe

Zapis w DVR czy kamerkach IP zwykle wcale nie wymaga szybkich kart (bo jest stosunkowo niski bitrate).

Tam gdzie dane nie są ważne używam najtańszych kart.

1 Like

Czyli to co wybrałem (stosunek ceny do wydajności/jakości) będzie OK