Kamera w HA - brak obrazu w karcie widoku

Uruchomiłem HA na RPi 4 i kamerę HikVision zgodnie z artykułem i filmem Artura “Dodajemy obsługę kamery”. Obraz kamery widzę w motionEye ale w interfejsie użytkownika w oknie widoku utworzonym na bazie “obraz encji” mam pusty ekran.
W integracji jest motionEye ale nieskonfigurowane. Przy próbie konfiguracji należy podać “nazwę użytkownika administratora” oraz “nazwa użytkownika podglądu” wraz z hasłami.
Nie mogę znaleźć miejsca do określenia tych użytkowników, poza tym nie wiem, czy faktycznie jest to konieczne.
Od kilku dni dopiero zajmuje się HA, więc moja wiedza jak widać jest podstawowa.

Administratora (admin) i użytkownika podglądu (user) konfigurujesz w motionEye tutaj:


nastaw się na dłuższą walkę, bo optymalne parametry pozostałych ustawień nie są łatwe do znalezienia i zależą od użytych kamer oraz ich ustawień (więc Cię czeka albo dogłębna lektura dokumentacji motion - nie mam na myśli motionEye - to jest tylko graficzna nakładka do motion, ale oczywiście i tą dokumentację warto przekopać, albo sporo eksperymentów, a jak znam życie to i jedno i drugie).

Skoro to kamera IP, to nie musisz jej podglądu konfigurować za pomocą motionEye (motionEye można wykorzystać do wykrywania ruchu, bądź jako rejestrator, można wprawdzie za jego pomocą zrobić transkoding ale nie polecam na słabym sprzęcie, choć w sumie chyba i tak najwięcej zależy od kodeka źródłowego).

Dzięki serdecznie za szybką reakcję. Faktycznie uzupełnienie danych 2ch kont uruchomiło 2 kamery i działają prawidłowo.
Na razie ustawienia podstawowe tzn, ilość klatek/s, rozdzielczość itd powodują, że kamery działają. Oczywiście jest do przepracowania temat wykorzystania możliwości reakcji na ruch, zapis na np. Synology ale to z czasem.

Szukam integratora kamer, otwierania bramy, furtki, innych przełączników i sterowania wszystkim z telefonu. W porównaniu z HomeBridge, openHAB to po 3ch dniach czytania o tej platformie wydaje się, że HA jest najciekawszym rozwiązaniem.

Też kiedyś miałem motion eye, ale zrezygnowałem, zżerał ponad pół procka

1 polubienie

Zależy jaki to procek.
motion_eye_csi_cam_Screenshot 2022-02-01 at 21-30-00 Poziomo – Home Assistant

T620 na 4 rdzeniach :thinking:

AMD GX-415GA czyli niby wszedł na rynek w 2013 i nawet jeszcze nie osiągnął EOL, ale jak znam życie to 15W “grzejnik bez wydajności”, który bez aktywnego chłodzenia throttluje cały czas (warto monitorować flaki komputera, by wiedzieć jak się sprawy mają, w tym zegar i temperaturę CPU, a nie tylko % obciążenia CPU).

Na obrazku poniżej poprzednik tego procka (jakieś 3x słabszy GT-40N)

A u mnie inny problem - w sieci lokalnej bez problemu wszystko pokazuje ale jak tylko zaloguje się z zew. widzę miejsce po kamrce ale nie obraz.

To teraz tutaj zapytam, bo takie moje szczęćsie, że czego nie zainstaluję to nie działa do końca :slight_smile:
Mam kamerkę Mi home security 360 i na ispyconnect.com pokazuje/generuje link http://

Oczywiście w HA nie da rady tak skonfigurować kamerki. Łączy się dopiero przez rtmp://

Chociaż łączy to za dużo powiedziane, bo nie ma obrazu. I za chiny nie mogę go uzyskać zmienając wszystkie parametry jakie tylko były i mogły mieć wpływ na uzyskanie obrazu.
Ktoś miał taki przypadek czy coś robię źle.

Otwórz te linki, które generujesz w VLC, jeśli będzie obraz to sprawdź kodek - prawdopodobnie jest to jakiś nieobsługiwany w Motion Eye, więc musisz integrować w inny sposób.

z linka jest również szary ekran. po powiększeniu tylko to jest w górnym rogu:

Kamera jest w aplikacji MI HOME i tam normalnie widzę obraz - czy to może być powodem ?

Kamera xiaomi 360 z oryginalnym firmware nie udostępnia rtmp.

1 polubienie

Otwierałeś w VLC? bo ten obrazek który powiększyłeś wygląda jak generowany w motion (czyli tym co stanowi engine w MotionEye)…,ale moim zdaniem tam obrazu nigdy nie było (ten czas który widzisz to informacja od kiedy nie ma obrazu i jest to moment uruchomienia integracji).
Czy rozmawiamy jak głuchy ze ślepym?
VLC wyświetla jakiś kod błędu, ma też wpisy w logach, możesz już tego nie szukać skoro nie ma streamu, to nie ma i kodeka.

A tak poza konkurencją, to @rafkan chyba już rozwiązał twój problem - masz kamerę która pracuje tylko w zamkniętym ekosystemie nie oferując czegoś co jest normalnie kompatybilne z “resztą świata” (można poszukać modyfikowanego firmware, bo to sztuczna niekompatybilność która jest tworzona na życzenie właściciela marki).

@El_Pomidorro jeśli masz poniższy model, możesz spróbować wgrać alternatywne oprogramowanie

moja inaczej wygląda niż ta na filmiku. I tak bym jej nie hackował, bo pewnie bym ją uwalił :slight_smile:
Czy jest gdzieś lista kamer, które bez problemu integrują się z HA ?

Nie ma takiej listy (choć mogłaby być, ale userzy są zbyt leniwi by ją stworzyć i aktualizować, choć można z tego nawet zrobić lekko komercyjny projekt, tak jak Blakkader robi umieszczając reflinki w swojej bazie sprzętu; z tego samego powodu = leniwych userów, kuleje też kilka innych ważnych aspektów związanych z HA i pokrewnymi projektami), ale praktycznie każda kamera zgodna z ONVIF powinna (jakoś) działać.

Jest kilka możliwych integracji kamer - oblookaj dokumentację, im bardziej standardowej integracji użyjesz tym bardziej jest prawdopodobnie, że to rozwiązanie nie przestanie działać znienacka.
Jeśli chcesz integrować z użyciem MotionEye to kamera musi być zgodna z motion (prawdopodobnie w przypadku kodeka h.265 będzie problem, to dość stary projekt i dobrze współpracuje ze stosunkowo starym sprzętem)

Generalnie należy unikać brandów używających własnych zamkniętych ekosystemów np. TP-Link czy Xiaomi i powiązane z nim marki (i tup dalej pewnie cała lista chińskich marek powinna się ciągnąć).

Wśród polecanych brandów są np. Dahua, Foscam, Hikvision, Wansview (znany też jako Smarteye Group), ostatnio ludzie się zachwycają Reolink, ale czegokolwiek byś nie wybrał najpierw przeczytaj specyfikację, bo każdy producent wypuszcza okrojone modele “entry level”, które mogą być “niekompatybilne z niczym” (tzn. pracują tylko z dedykowanym systemem).
Natomiast praktycznie wszystko co jest dedykowane do profesjonalnego monitoringu daje się skonfigurować, tak by współpracowało z HA.

Post został podzielony na nowy temat: Kamera Tapo C210 i Dodatek motionEye - brak obrazu