Kamera z programem icsee

Posiadam kamerke IP I tylko Bóg wie jakiego producenta ale jest identyczna do tej https://allegro.pl/oferta/kamera-obrotowa-wifi-niania-360-panoramiczna-smart-11017920158
tylko posiada 2 antenki nie 3. Posiada program do tel ICsee (co może być też nazwą producenta tego czegoś) oraz jest wyposażona w funkcję ONVIF.
I o ile obraz mi odpowiada to transmisja głosu jest daramatem.
Ale powiedzcie czy ja w jakiś magiczny sposób mogę dodać to do HA?

Prawdopodobnie tak, mam parę złych wiadomości, ale też jakieś dobre:

  • po aplikacji ICsee nie rozpoznasz producenta, to apka niezależnego producenta i on sprzedaje aplikacje większości chińskich producentów (zła)
  • praktycznie wszystkie tanie chińskie kamerki to konstrukcje bazujące na projekcie referencyjnym producenta chipsetu (czyli “po najmniejszej linii oporu”, ale wbrew pozorom to dobra wiadomość)
  • prawdopodobnie ma ultrasłąbe zabezpieczenia i należałoby zmienić w niej fabryczne hasła na jakieś trudne oraz wyłączyć chmurę (zła i to podwójnie, bo może wymagać cięcia jej ruchu na firewallu)
  • jeśli jest faktycznie zgodna z ONVIF to spróbuj integracji ONVIF (nie wiem czy zła czy dobra - zależy czy to działa)
  • jeśli nie znajdziesz nikogo, kto ma identyczną może być trudno znaleźć właściwe ustawienia (zła, a właściwie najgorsza)
  • prawdopodobnie na identycznych flakach i z tym samym firmware (lub różniącym się tylko brandowaniem jeśli jakieś jest) są dziesiątki innych kamer (dobra)

PS możesz spróbować tego lub poszukać innego niezależnego softu do zarządzania kamerami