Kamery do HA jakie polecacie?

Cześć jako że już niedługo 11.11 to trafiłem na kamerkę reolink rlc520 5mp za około 130zl

Jak myślicie warto ja kupić czy może macie jakieś lepsze propozycje w podobnej cenie z możliwością integracji z HA

Zastanawiałem się też nad ez-ip coś takiego

https://allegro.pl/oferta/kamera-do-monitoringu-ip-dahua-2mpx-ir-30m-poe-hd-8944519098?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Pozdrawiam

W “konkurencyjnym” serwisie jest test tej kamerki, jak ją podłączyć i skonfigurować w HA. Też czaję się właśnie na ten sprzęt. Wydaje mi się, że jest świetny. Zerknij na jakość filmików, są świetne.

Jako że nie było żadnej odp to nie czekałem i już wczoraj zamówiłem dwie rlc-520, ponoć w hacs jest komponent do reolink wykorzystujący między innymi wykrywanie ruchu

1 polubienie

Daj znać jak dojdzie i skonfigurujesz.

Pewnie pewnie dam znać

Cześć,
U siebie mam takie 4 reolinki zainstalowane + PVR też o reolinka. Wszystko pięknie śmiga, dostęp z apki reolinka lub streamy udostępnione w HA. Jeszcze nie bawiłem się wykrywaniem ruchu i nie używam integracji z HACSa - musze to wypróbować.
Jeśli chodzi o sam sprzęt:
jakość wykonania - bez zarzutu,
jakość obrazu też moim zdaniem zupełnie w porządku.

Hejka
Jakiś czas temu dotarły kamerki ale nie było czasu się tym zająć, ale w końcu coś zaczął działać i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony kamerki śmigają super, obraz dobry i w nocy i w dzień, integracja reolinka do ha również dobrze się sprawdza, przy użyciu szablonów zrobiłem sobie powiadomienia z screenshotami, muszę tylko jeszcze wyregulować czułość aby za dużo nie dostawać zdięć

@on6222 o jakich kamerach piszesz? Producent, model, w wypowiedzi brak takich informacji.

Zgaduję, że Reolink, jak @on6222 wspomniał wyżej

Nie lubię zgadywać i się domyślać, można zamówić i zwrócić :wink: dlatego prośba o oprecyzowanie, życie jest proste po co je komplikować :stuck_out_tongue: .

Masz rację, zwroty do ChRL wcale nie są proste :stuck_out_tongue:

Przepraszam, ale tak jest to reolink rlc-520, link do Ali w pierwszym poście

Oprócz karty SD rozumiem, że można wrzucić nagrywanie na NAS bezpośrednio?

Jest przesyłanie ftp ale w sumie nie wiem czy ciągły obraz czy tylko klipy przy wykryciu ruchu, muszę to w wolnej chwili sprawdzić

W sumie znalazłem jak to wygląda po stronie QNAP. Wystarczy zainstalować ich aplikację (w darmowej wersji dwie kamery obsługuje) i skonfigurować. Podajesz na którym dysku, w jakim katalogu ma nagrywać i voila. Dla zainteresowanych => Link

bo z tego co wyczytałem kamery mocno obciążają serwer, w takim razie jaki jest najlepszy sposób podłączenia kamer ?
mam 4xreolink RLC 520 i zastanawiam się jak najbardziej optymalnie podłaczyć zestaw.
Czy najlepiej bedzie zakupić z reolinka PVR, podłączyć do niego kamery,. ale czy potem uda się obraz wyeksportowac do HA ? czy wtedy serwer HA tez będzie mocno obciążony ?

Dodam że na razie mam HA postawiona na Rpi3b+

Z tymi kamerami to jest jak z góralskimi rodzajami prawdy: prawda, pól-prawda i g…o-prawda.
QNAP za licencję na więcej kamer po prostu chce kasę.

W twoich kwestiach istotne jest raczej by kamery były sensownie skonfigurowane, póki na streamie nie robisz żadnych przekształceń to obciążenie powinno być w miarę symboliczne, wśród dodatków jest np dostępny motionEye - zainstaluj i poeksperymentuj (trzeba znać linki do streamów, najlepiej do wszystkich, bo wcale niekoniecznie stream o najwyższych parametrach będzie optymalny).

NVR nie jest wcale złym pomysłem, szczególnie, że do środka zostanie wrzucony jakiś podły dysk (niezdatny na normalne dane - czytaj: dedykowany do DVR/NVR, a więc wyposażony w opcje ignorowania błędów zapisu i odczytu). Zazwyczaj NVR produkuje na swoim wyjściu stream zespolony (zawierający obraz naraz wszystkich kamer w takiej “kratce” jaką sobie definiujesz lub dobieranej na podstawie liczby skonfigurowanych kamer), więc można użyć tego obrazu zamiast oddzielnych kamer (ale po co?).

PS RPi3B+ powinno dać sobie radę z 4 kamerami IP pod motionEye, ale jeśli chcesz zapisywać a nie jedynie oglądać, to podsystem dyskowy dostępny w RPi3 (i starszych) jest niestety dramatycznie wolny - jedyna opcja to USB2.0 mimo to tyle by wystarczyło, ale stosowanie ssd tu mija się z celem (głównie z powodów ekonomicznych), to jednak nie znam nikogo, kto by miał instalację HA na RPi3 opartą na hdd (miałem kiedyś plan na takie testy, ale jednak zmieniłem platformę).

przerabiałem chwilę temat z kamerami przez motionEye i niestety je odłączyłem, bo mocno mi zamulały HA. stwierdziłem że najlepiej je zostawić na dedykowanym oprogramowaniu i niech żyją swoim życiem.

Dziwne, bo w dawnej instalacji miałem 4 kamery i jakoś nic nie zamulało… (i to w instalacji na bazie RPi3B “bez plusa”, czyli obliczeniowo nieco słabszej od 3B+)

PS teraz z racji rozpoczętej przebudowy “wszystkiego” mam dwie kamery zintegrowane bez motionEye i zużywają one zero procka.
Natomiast w eksperymentalnej instalacji mam tylko jedną, ale za to nie IP tylko CSI, więc nie dziwota że ta akurat żre moc obliczeniową, ale i tak ogrania się na 1 rdzeniu w RPi4

To detekcja ruchu i rekompresja w motionEye żrą procek, ale nie ma musu korzystać ani z jednego, ani z drugiego.

a czy taka konfiguracja jest możliwa:
-obraz z kamer przelatuje przez NVR, i całą robotę robi NVR,

  • w HA odczytujemy z NVR,?
    Czy wówczas obciążę Rpi będzie dużo mniejsze aniżeli przy bezpośrednio podłączonych kamerach ?
    czy nie ma to znaczenia ?