Klimatyzacja Gree+ problem

Witam,
czy u kogoś pojawił się problem z dodaniem integracji klimatyzacji GREE+ ?

u mnie pojawia się takie coś i nie mogę dodać mojej klimatyzacji do HA, ktoś coś poradzi ?

image

dodam, że w aplikacji gree na telefonie działa.

Teoretycznie jeśli jest w tej samej sieci nie powinno być problemu aczkolwiek mi ostatnio przestało działać, prawdopodobnie coś po aktualizacji HA się skrzaczyło. Pomógł reset wifi w klimie i z automatu HA znalazł klime jednak wiąże się to również z dodaniem od nowa w apce.

W moim przypadku taki zabieg nie pomógł. Pojawia się taki sam komunikat. W dedykowanej aplikacji wykrywa bez problemu

cześć mam ten sam problem , udało Ci się jakoś go rozwiązać?

Edit:

dodałem poprzez HACS integrację do tego plik climate.yaml i działa :wink:

image

Dokładnie, to samo zrobiłem :slight_smile:

W HACS Gree nie jest widoczne jako urządzenie - jak nim operować jeśli chodzi o ON oraz OFF?

W oficjalnej integracji należy dodać funkcje z IP urządzenia - jak to zrobić na proxmoxie?

„ In the meantime for anyone who the auto discovery doesn’t work and wants a workaround,
I added an hardcoded code for my use case:
I added await self.send({“t”: “scan”}, (“192.168.30.21”, 7000)) in the function search_on_interface the file discovery.py,
And now it works for me, though i will have a problem when updating and i will need to re-add this code again probably.

I hope manual ip support will get added soon as it may fix a lot of issues for a lot of people.”

Ktoś podpowie jak znaleźć te plik discovery.py ? mam HA postawione na ESXi jako gotowy obraz ze strony HA

Pewnie byłoby prościej gdyby ktokolwiek podawał źródła informacji, jakkolwiek przy odrobinie chęci można znaleźć na githubie o jaki plik chodzi

To radzę poczekać aż integracja zostanie poprawiona, w sumie dobrze by było abyś przekazał swoje dane diagnostyczne w tym issue, które podlinkowałem (to jest natywna integracja w HA, a nie niestandardowe komponenty z HACS)

dzięki za cenną poradę … Ktoś podpowie jak dostać się do pliku…?