Klimatyzacja Gree+ problem

Witam,
czy u kogoś pojawił się problem z dodaniem integracji klimatyzacji GREE+ ?

u mnie pojawia się takie coś i nie mogę dodać mojej klimatyzacji do HA, ktoś coś poradzi ?

image

dodam, że w aplikacji gree na telefonie działa.

Teoretycznie jeśli jest w tej samej sieci nie powinno być problemu aczkolwiek mi ostatnio przestało działać, prawdopodobnie coś po aktualizacji HA się skrzaczyło. Pomógł reset wifi w klimie i z automatu HA znalazł klime jednak wiąże się to również z dodaniem od nowa w apce.

W moim przypadku taki zabieg nie pomógł. Pojawia się taki sam komunikat. W dedykowanej aplikacji wykrywa bez problemu

cześć mam ten sam problem , udało Ci się jakoś go rozwiązać?

Edit:

dodałem poprzez HACS integrację do tego plik climate.yaml i działa :wink:

image

Dokładnie, to samo zrobiłem :slight_smile:

W HACS Gree nie jest widoczne jako urządzenie - jak nim operować jeśli chodzi o ON oraz OFF?

W oficjalnej integracji należy dodać funkcje z IP urządzenia - jak to zrobić na proxmoxie?

„ In the meantime for anyone who the auto discovery doesn’t work and wants a workaround,
I added an hardcoded code for my use case:
I added await self.send({“t”: “scan”}, (“192.168.30.21”, 7000)) in the function search_on_interface the file discovery.py,
And now it works for me, though i will have a problem when updating and i will need to re-add this code again probably.

I hope manual ip support will get added soon as it may fix a lot of issues for a lot of people.”

Ktoś podpowie jak znaleźć te plik discovery.py ? mam HA postawione na ESXi jako gotowy obraz ze strony HA

Pewnie byłoby prościej gdyby ktokolwiek podawał źródła informacji, jakkolwiek przy odrobinie chęci można znaleźć na githubie o jaki plik chodzi

To radzę poczekać aż integracja zostanie poprawiona, w sumie dobrze by było abyś przekazał swoje dane diagnostyczne w tym issue, które podlinkowałem (to jest natywna integracja w HA, a nie niestandardowe komponenty z HACS)

dzięki za cenną poradę … Ktoś podpowie jak dostać się do pliku…?

Czy zna ktoś adres chmury gree z którym łączy się aplikacja i klimatyzatory?
Potrzebuję go zablokować na routerze. Zauważyłem, że gdy działa chmura i integracja to encje okresowo znikają i przeważnie w momencie gdy są potrzebne. Nie chcę ich trwale usuwać z aplikacji ponieważ czasami trzeba np. aktualizować firmware a ponowne dodawanie do aplikacji wiąże się z resetem wifi jednostek. Problem jednoczesnego działania aplikacji i inegracji jest znany, więc wymyśliłem takie obejście, że w razie potrzeby odblokuje chmurę na routerze.

A nie wystarczy zablokować (całkowicie) dostepu do internetu klimaryzatorom?

1 polubienie

Uzywam aplikacji i integracji i chyba u mnie problem dotyczy tylko jednej klimatyzacji.Bo czasami klimatyzacja staje się niedostępna,ale za jakiś czas wraca samoczynnie.albo restar Ha.Druga jest cały czas.Uzywam aplikacji ewpe Smart.

:+1: :smile: …wiesz… jak się zafiksujesz i usiłujesz zrobić coś na “kwadratowo”

… %50 to źle, czy dobrze? :wink: Najczęściej jej nie ma wtedy gdy jest potrzebna.

Gdyby ktoś potrzebował sterowania klima,co 0,5°c,to polecam zmienić z C° na F°

Czy da się zintegrować więcej niż jeden klimatyzator ? integracja twierdzi że można dokonać tylko jednego wpisu. Aż ciężko uwierzyć, Interesuje mnie sterowanie 4ma klimatyzatorami.

Można… jedna integracja, kilka urządzeń.
Gree

Jeśli chcesz dodać kolejną integrację to tak może być… użyj przycisku “dodaj urządzenie”.

Czy jest mozliwosc aby klima uzywala do odczytu innego niz wbudowany czujnik temperatury?

Tak. Ja zrobiłem sobie sztucznie cały MQTT HVAC

I do niego zewnętrzną automatyzacją daję temperaturę z innego czujnika (przez Node Red). Tam mam całą automatyzację, bo u mnie jest mieszany układ. Ja klimą też dogrzewam, a mam też tradycyjne grzejniki.

Mógłbym Ciebie prosić o pokazanie/udostepnienie jak się za to zabrać ?

Jasne. Na początek musisz sobie stworzyć osobną encję w MQTT, która będzie tak jakby wirtualną klimatyzacją. Coś takiego jest u mnie:

mqtt:
  climate:
    - name: PokojDuzy
      modes:
        - "auto"
        - "cool"
        - "dry"
        - "fan_only"
        - "heat"
        - "off"
      swing_modes:
        - "off"
        - "vertical"
        - "horizontal"
        - "both"
      fan_modes:
        - "auto"
        - "low"
        - "mediumLow"
        - "medium"
        - "mediumHigh"
        - "high"
      preset_modes:
        - "eco"
        - "away"
        - "boost"
        - "comfort"
        - "home"
        - "sleep"
        - "activity"
      current_temperature_topic: "pokojduzy/ac/current_temperature/set"
      power_command_topic: "pokojduzy/ac/power/set"
      preset_mode_command_topic: "pokojduzy/ac/preset_mode/set"
      mode_command_topic: "pokojduzy/ac/mode/set"
      temperature_command_topic: "pokojduzy/ac/temperature/set"
      fan_mode_command_topic: "pokojduzy/ac/fan/set"
      swing_mode_command_topic: "pokojduzy/ac/swing/set"
      precision: 0.5

I teraz w NR uzupełniasz danymi, np:
image
Pobieram z zigbee temperaturę i wysyłam ją do MQTT pod odpowiedni wpis. Nie wszystko mam zrobione, bo np. jeszcze z tego wirtualnego nie ustawiam np. łopatek, ale to taki szczegół. Najważniejsze, że ustawiam temperaturę i podaję temperaturę z czujnika właściwego. Do tego w automatyzacji mam zarządzanie między ogrzewaniem na grzejniku (termostat), a właśnie klimą, reakcja na tanią taryfę za prąd itd. No i oczywiście uwzględniam czujniki na oknach.
Tak to łącznie wygląda, sam flow sterowania.


Jeszcze parę rzeczy do zrobienia, więc nie jest to ukończony projekt :slight_smile: