Komponent wM-Bus do ESPHome wersja 5.x - wątek ogólny

Jak ktoś chce spróbować innego podejścia bez czytania wątku bo w nim to zasygnalizowałem :
https://forum.arturhome.pl/t/alternatywa-odchudzony-komponent-esphome-wm-bus-tylko-rf-mqtt-dekodowanie-poza-esp/16371?u=krzyszof_k