Jeśli dysponujesz SX1276, to proponuję przejść na Komponent IoTLabs-pl wM-Bus do ESPHome
EDIT:
A tak swoją drogą - wiesz, że nie masz wcięć w tym swoim YAML?
W dokumentacji masz tak:
A u ciebie bez wycięć, wszystko jedno pod drugim:
Chyba, że tak nieskutecznie wkleiłeś ten kod tu na forum.

