Konfiguracja kamer

Dzięki za informacje. Sprawdzę jeszcze kilka rzeczy u siebie.

Zjechałem z 20 fps do 10 fps na wszystkich 3 kamerach, zużycie spadło do 40%. Dalszy zjazd do 5 fps praktycznie nic nie zmienił.

Mam pytanie odnośnie dodania kamerki. Otóż zakupiłem sobie na allegro jakiś wynalazek z dedykowaną aplikacją na androida. Kamerka skonfigurowana, na aplikacji hula aż miło. Tylko jak mam pozyskać jej dane aby przerzucić ją do HA?
W aplikacji z kamerką widzę device IP: 192.168.255.1 - ale nie widzę takiego zajętego adresu IP w konfiguracji routera. Jest jeszcze takie coś jak device UID ale nie wiem czy tą informację mam gdzieś wykorzystać.
Co i gdzie powinienem szukać aby zdobyć URL i inne dane do skonfigurowania kamerki?

@dan0031 a zaglądałeś tutaj?

Oczywiście i mam problem z pozyskaniem adresu - Ty u siebie podałeś rtsp://192.168.1.84/1 lecz ja nie wiem skąd takie info ja mam wyciągnąć.
Jak wpisałem adres IP w to miejsce to wyskakuje błąd: timeout connecting to rtsp netcam.
Czy jest możliwość, że dana kamera może być używana tylko w dedykowanej aplikacji?

@dan0031 spsób z filmu u Ciebie nie działa? Na tej stronie nie ma Twojej kamery? https://www.ispyconnect.com/

Artur, wróć do tematu rozpoznawania twarzy, byłby wypas :sunglasses:
a i kamery to u siebie odłączyłem, strasznie mi zamulało, lepiej jak sobie żyją na własnych dedykowanych systemach

Pytanie czy kamerka nie działa jako punkt dostępowy.
Zwróć uwagę że w adresie IP trzeci oktet to 255, taki masz w swojej sieci WiFi w routerze?

Większość nowych kamer połączona jest z Androidem poprzez chmurę, ale wtedy powinna mieć swój wewnętrzny adres IP, który jeżeli nie był ustawiony na stałe to dostaje z routera po dhcp. Spróbuj użyć programu Advance Port Scanner, może ją wykryje i zobaczysz jaki ma wewnętrzny adres IP.

@luki25 rozpoznawanie twarzy w przygotowaniu. W tym roku pewnie będzie. Wieczny brak czasu :slight_smile:

Hej, udało mi się dodać kamerę do MotionEya, obraz jest wyświetlany na żywo, powstała encja - ale jest nieaktywna. Po dodaniu encji do Lovelace nic się nie wyświetla…

Dzień dobry, fajnie opisane co i jak - niestety u mnie jest jakiś problem… Tzn. Mam dodaną kamerę (marka no name - Chińczyk wszystko mający z obsługą aplikacji iCSEE). Dodałem kamerę do HA troszkę innym mykiem i jest widoczna - mam obraz itp. Natomiast kiedy próbuję dodać ją poprzez motionEYE według wskazówek z w/w poradnika, kamera jest dodana, natomiast na podglądzie mam: Unable to open video device. Data, godzina oraz FPS są wyświetlane poprawnie ale obrazu brak… jako adres mam wpisane rtsp://192.168.1.29:554/
Ktoś coś może miał podobny problem?

Te dane są generowane wewnętrznie w samym motionEye - takie porównanie - jeśli weźmiesz starożytny magnetowid VHS i włączysz w nim nagrywanie nie podając żadnego źródłowego wideo, to na taśme się nagra “nic” (czyli taka szarość odpowiadająca brakowi sygnału) ale z prawidłowym klatkażem i idącym kodem czasowym.

Na ścieżkę do streamu z kamery nie ma żadnego standardu, ale możesz ją łatwo zweryfikować - wklej taką ścieżkę do VLC media player (odtwórz strumień w sieci) i zobacz czy jest obrazek.

to tam podejrzyj jaka jest prawidłowa ścieżka do streamu.

zatem… w ha jest wklepane: rtsp://user:pass@192.168.1.29:554/user=&password=&channel=1&stream=0.sdp?
i działa.
W VLC z tej samej ścieżki - odtwarza.
Ale nie mam możliwości dodania w/w link do motionEYE: wywala błąd przy wpisywaniu adresu (niewłaściwe znaki - &). więc nie mogę użyć tego adresu, są pola user oraz password które wypełniam czy nie wypełniam - świecą się czerwone wykrzykniki przy adresie i pole CAMERA nie wyświetla żadnego protokołu do wyboru (tcp czy udp itp.).
2022-09-26

natomiast kiedy wklepuję
2022-09-26 (1)

od razu wyświetla mi protokoły do wyboru…

Sprawdź w VLC jaki masz kodek (czy faktycznie to h.264), być może jest on niewspierany przez motionEye
na obrazkach masz za każdym razem wklepane inne pary nazw użytkownika i haseł
(okienka Username + Password zastępują fragment user:pass@ przed adresem IP, w ścieżce są one potem zdublowane, więc podejrzewam, że da się pominąć końcówkę ścieżki)
podaj prawidłowe wartości zgodne z konfiguracją kamery (nawet nie wiem jakiego użytkownika powinieneś użyć, bo w różnych miejscach masz admin, user albo *** i o ile jestem w stanie uwierzyć, że kamera może mieć fabrycznych użytkowników o nazwach admin oraz user to z pewnością *** jest błędne, ponadto w konfiguracji kamery powinieneś ustawić jakieś własne hasła dla wszystkich zastanych użytkowników).

Z fragmentu user=&password=
zaraz, zaraz - coś masz skopane w poście - nie stosujesz narzędzia oznaczonego ikonką </> do wstawiania jednolinijkowego kodu… gdybyś go użył widziałbym tak:
user=***&password=***
W ogóle w Markdown’ie używanie gwiazdek do zastępowania czegokolwiek jest słabym pomysłem, jeśli chcesz ukryć przed nami swoje dane wrażliwe, to użyj tekstu zastępczego np. mojuzytkownik i mojehaslo (ewentualnie z podłogami zamiast spacji moj_uzytkownik i moje_haslo, czy jeśli wolisz z angielska my_user i my_pass).

Tam masz linki do narzędzi, które pomagają w wydobyciu prawidłowego linku do streamu z kamery (zasadniczo to narzędzia dla sprzętu zgodnego z Onvif S, ale czasem sobie radzą i ze sprzętem niezgodnym z Onvif)

1 polubienie

ok, będę pamiętał. zatem VLC oraz HA działają na link: rtsp://moj_uzytkownik:moje_haslo@192.168.1.29:554/user=moj_uzytkownik&password=moje_haslo&channel=1&stream=0.sdp?


edit:
Super, ONVIF Device Manager rozwiązał problem. Użyłem link który wyciągną z zakładki Live Video. Nie uzupełniłem pól user oraz password - są podane w link (hasło było zmienione - podmieniłem na własne).
Problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za pomoc.

To tak na zakończenie proponuję podsumowanie - jakiś model kamery (jakikolwiek by nie był, bo “jakiś chińczyk” to za mało, spisz co się da z tabliczki znamionowej i/lub oferty sprzedawcy) oraz konkretne linki, które zadziałały.

1 polubienie

Zatem: Kamera 5MP WIFI IP CAMERA, Model A2-5MP-EU.
Przepraszam za jakość zdjęć - ale tak czasami docierają przesyłki z alli.

Poniżej link do oferty:

Jak zasugerował szopen skorzystałem z Podłączenie rejestratora z kamerami do motion eye - #12 przez szopen konkretnie ONVIF Device Manager.

W sekcji (1) Device List wyświetliła się min. kamera na której mi zależało (wykrył min. NAS) - rozpoznałem po adresie IP jaki ma na stałe ustawiony w router.
Następnie po wybraniu kamery wyświetla się po prawej stronie (2) podgląd z kamery oraz min. odnośnik LIVE VIDEO (3). Kliknięcie - wyświetla się obraz z kamery a pod nim adres (4).

Skopiowałem poniższy adres i nim skonfigurowałem motionEYE. Ważne żeby w adresie zmienić hasło (został zmieniony na ciąg liter).

2022-09-26 (3)

Dziękuję za pomoc oraz ważne uwagi odnośnie pisania postów. :wink:

1 polubienie

Witam Szanowne grono,

Panowie mam dość niecodzienny problem. Zakupiłem kamerę WiFi Dahua IPC-HFW1430DS-SAW-0280B (WIFI z braku możliwości pociągnięcia kabla). Wpiąłem ją różnymi metodami do HA (motioneye, integracja Dahua, integracja generic camera, wpisanie ręczne w configuration. Yaml) za każdym razem mam problem z klatkowaniem z poziomu odczytu w HA. Obraz ma może z 1fps bądź obraz się podwiesza i robi się duże opóźnienie. Kombinowałem ze zmniejszeniem rozdzielczości lub bitrate-brak poprawy. Dodam też że jak puszczam strumień rtsp kamery do vlc to wideo jest płynne 20fps. Czy miał ktoś podobny problem lub wie co mogę jeszcze zrobić? HA żyje na HP T630 10Gb RAM 120Gb SSD. Zużycie procków na poziomie 50% przy włączonym motioneye. Z góry dziękuję za pomoc
P. S moja wybranka również :wink:

Przetestuj