Konfiguracja równoległa Conbee 2 + CC2531

Chcę równolegle skonfigurować Conbee 2 z CC2531. Czy może ktoś trafił na tutorial takiej konfiguracji.

A co w tym trudnego - conbee konfigurujesz z deconz a CC z Z2M.

@rafkan wolałbym conbee i CC skonfigurować z Z2M.

Nie ma takiej możliwości chyba, że do cc wgrasz soft routera. Ale w takim przypadku też nic nie konfigurujesz tylko musisz w z2m wyszukać cc i pojawi Ci się na mapie jako router.

Dzięki za poszerzenie mojej wiedzy. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic jak zapoznać się z deconz :slight_smile:

ConBee może pracować równie dobrze pod kontrolą Z2M. Nie musisz używać deconz

@angler to wiem ale chodzi żeby były dwa dongle Conbee i CC. Tak ja napisał @rafkan w takiej kombinacji CC może działa jako router. Dlatego idę w kierunku Conbee 2 z deconz i CC z Z2M.

Czyli dwie sieci zigbee?

Tak, zawsze mam możliwość wyboru w której sieci obsługuję urządzenie i dodatkowo poszerzam listę obsługiwanych urządzeń. Jaką podstawową będę używał na Conbee 2 a CC jak dodatkowa.

1 polubienie

Zgodnie z sugestią @rafkan Conbee skonfigurowałem z deconz. Zastanawia mnie tylko na tę chwilę pojawienie się trzech urządzeń po instalacji integracji deconz chociaż nic jeszcze nie parowałem.

Nie przejmuj się tym, tak ma być.

No to pierwszy powód dla którego pozostaję przy dwóch donglach. Mam przełcznik Aqara opple Xiaomi WXCJKG13LM control via MQTT | zigbee2mqtt.io
po sparowaniu z CC2531 i Z2M mam w HA 4 encje:

  1. action
  2. battery
  3. linkquality
  4. operation mode

po sparowaniu z Conbee 2 i deconz mam w HA tylko jedn encje

  1. battery

Da się, drugiego Z2M trzeba wgrać ręcznie wg Update add-on'a do konkretnej wersji, dostosować konfigurację - muszą być różne kanały Zigbee, porty i będzie działać.

@macek dzięki za link ale na razie jak dla mnie trochę to za bardzo zaawansowane. Przy moim obecnym poziomie wiedzy o HA na razie staram się unikać takich niestandardowych konfiguracji. Ale w przyszłości może wrócę do tego rozwizania.

To jest proste, jak znajdę czas w weekend to opisze to krok po kroku.

OK na pewno przeczytam. A jak później z aktualizacjami Z2M bo w tamtym wątku jest opisana konkretna wersja Z2M.

Nie z tym najmniejszego problemu :slight_smile:.

W deconz sterujesz przyciskami z wykorzystaniem

 deconz_event 

dlatego pozostałe encje są zbędne.