Licznik wody ZENNER POLSKA RP T 94 223 + ESP32-CAM + integracja z HA

No z tego co w nich jest to podejrzewam, że raczej przed…
Log urywa się po tym jak się podłączyłeś makiem do AP wystawionego przez ESP.
Po wykonaniu konfiguracji wstępnej (tych 3 kroków: wgranie zipa, konfiguracja sieci i restarcie z poziomu softu) one powinny wyglądać zdecydowanie inaczej.

Przed - tak - musisz wprowadzić ESP w tryb flashowania i najwyraźniej robisz to poprawnie

W trakcie - NIE (broń boże!!! NIE)

Po - NIE, ale jeśli sprzęt by nie wystartował samodzielnie po flashowaniu to wciskasz guzik Reset (RST) lub odcinasz na chwilkę od zasilania,
ale UWAGA, w żadnym z dalszych kroków już NIE resetujesz sprzętowo, ani NIE odpinasz zasilania (no chyba, ze się zawiesi na amen, ale wtedy masz pewność braku sukcesu).
Tu jeszcze raz przypomnę - skrypt instalacyjny rozpoczyna pracę dopiero po wduszeniu przycisku ekranowego w kroku 3. i te procedury trwają przynajmniej kilka minut i wiążą się z dwoma restartami ESP (które odbywają się automatycznie)

W ogóle to na końcu wszystkiego, jeśli się nie uda, to powinna migać dioda LED w celach diagnostycznych (i ten temat zupełnie umarł, bo ani razu nie doszliśmy do końca diagnostyki…)

Wszystkie kody, które można zobaczyć na LEDzie są tu (nie wszystkie są błędami przykładowo 8+2 nie jest błędem tylko informacją, że jest uruchomiony AP w trybie konfiguracji, nie ma kodu 4+0 więc pewnie pisałeś o 4+4 to brak plików konfiguracyjnych)
https://jomjol.github.io/AI-on-the-edge-device-docs/StatusLED-BlinkCodes/

To się nie uda na bazie tego projektu - czas analizy obrazu sięga kilku minut (dlatego dla prostych liczników zalecana jest redukcja rozdzielczości pracy kamery), a samochód musiałbyś za każdym razem zaparkować idealnie w tym samym miejscu :smiley:

Nie wiem; pierwszy test zapisu z poziomu ESP (jak rozumiem na tej karcie) był udany, co potem nie wiem, bo ten ostatni log urywa się przed wgraniem ZIPa.

Tak, taki wynik jak na zdjęciu potwierdza, że karta jest sprawna, po jego wykonaniu należy ją sformatować.

Generalnie to się da, bo to już robiłem (w ramach eksperymentu, tylko obraz był przetwarzany w chmurze), obraz z kamery jest beznadziejny, nie odbiega jednak bardzo od kamer monitoringu sprzed 20 lat :stuck_out_tongue:
Jest jeszcze jedna kwestia - obiektyw jest zintegrowany z przetwornikiem, więc prawdopodobnie musiałbyś dokupić wersję kamery z “teleobiektywem”, tak poza konkurencją to z modułem powinny być kompatybilne też kamery na przetworniku OV5640 (które są powiedzmy o generację lepsze od OV2640), kamery muszą być dedykowane dla modułu ESP32-CAM ze względu na specyficzne złącze ZIF (niekompatybilne z kamerami dedykowanymi dla RPi Zero).
Chciałem znaleźć jakieś przykładowe obrazki, ale chyba nic mi nie ocalało albo schowałem je sam przed sobą :stuck_out_tongue: (można generalnie wykorzystać integrację kamery w ESPHome - mimo niskiego klatkażu do rozpoznawania to w zupełności wystarczy, chociaż widziałem i inne projekty typowo związane z AI).

Nie jest tak tragicznie, testy robiłem w rozdzielczości osiągalnej dla ESP-CAM oczywiście samochód z tablicą w odległości do kilku metrów.

To może w końcu ktoś będzie w stanie pociągnąć OPa za palec mając przed oczami jak działa aktualny kreator (podejrzewam, że systematycznie jest pomijany jakiś krok dla nas oczywisty), ja powoli szykuję się do roboty.