Linksys Velop by uvjim - integracja HA (Linksys Velop)

Witam,
Zmiana routera z Synology na Linksys Velop. Przerabiał ktoś z Was już tą integrację.

4 posty zostały podzielonye na nowy temat: Linksys Velop tracker by AdamNaj (Linksys Velop integration for Home Assistant)

Nie, nie mam takiego sprzętu i go nie znam. (to odpowiedź na tutaj niezadane pytanie - wyjaśnienie niżej)
Jeśli jesteś pewien, że skonfigurowałeś ten komponent poprawnie, to załóż issue

Co ważniejsze - nie będę miał tego sprzętu, bo to jest dla mnie nie do zaakceptowania, by router do konfiguracji wymagał konta chmurowego…

A w kwestii bałaganu na forum - proszę nie róbmy go, gdy tylko można tego uniknąć jak się okazało istnieje już wątek pasujący do tematu… i w dodatku jesteś jego autorem :smiley:

Z tego co widzę to nie jest standardowe repozytorium w HACS, tylko trzeba je dodać ręcznie do HACSa (a popularność tego rozwiązania jest raczej zerowa, skoro ma tylko 2 gwiazdki na githubie).

Małe wyjaśnienie dla “potomnych” - dla platformy Linksys Velop są przynajmniej 2 różne niestandardowe komponenty w tym jeden z nich (by AdamNaj) dostępny w ramach domyślnych repozytoriów w HACS - natomiast ten z bieżącego wątku jest za to możliwy do instalacji przez dodanie niestandardowego repozytorium do HACS.

Ja używałem do tej pory router Synology 1900 , i dodatkowo AP Cisco. Teraz testuje Linksysa MX5300 i 3x WHW03v2 całośc spięta w jedną sieć.

Pierwsze spostrzerzenia.

  1. Jeśli przez 2-3 miesiące nic nie zrobią z softem i możliwościami routera to wracam do router Synology.
  2. Synology miał leszą kontolę nad dziećmi :slight_smile: i wiele innych ciekawych dodatków.

Skoro to są tylko testy, to przetestuj też tytułową integrację, być może jest ona warta uwagi (bo to nie tylko tracker jak ta domyślna w HACS).

Edit: polskie tłumaczenie konfiguracji tej integracji od dziś dostępne w wersji “main”

przypominam, że do HACS dodajemy repozytorium niestandardowe
https://github.com/uvjim/linksys_velop

Pojawiła się aktualizacja tej integracji zgodna z HA 2022.04.x

Witam, ja jeszcze … na 2022.3.8 pewnie dziś sie pojawi. Narazie walcze i nie wiem co zrobić z HA postawionego natywnie. Błędy jak poniżej.

A wracając do tej integracji , dodałem ją w HASC tylko teraz nie wiem jak ja dodac do HA czyli doprowadzić do tego ekranu…

Zwykle pojawia się koło ósmego, po prostu testową instalację mam na kanale beta, nie sądzę aby HA core 2022.04.0 wyszło w prima aprilis…

Na moje oko te błędy nie mają nic wspólnego z w/w integracją i właściwie tego typu zgłoszenie powinienem zignorować, bo to nie ma nic wspólnego z tematem tego wątku ale podpowiem co nieco

  1. na ten temat stwórz oddzielny wątek, zatytułuj go porządnie i umieść we właściwym miejscu, ale najpierw ustal co jest przyczyną i w jakiej sytuacji te błędy się pojawiły (póki co to wygląda tak, jakbyś zadzwonił do mechanika i powiedział mu, że “samochód nie jedzie” i na tej podstawie oczekiwał diagnozy - nikt szklanej kuli nie ma, nawet autorzy oprogramowania, które uraczyło Cię błędami)
  2. popracuj nad wklejaniem logów jako tekst (nikt nie będzie przepisywał z obrazka czegokolwiek do google…), kluczowe są linijki z ``` (trzema odwrotnymi apostrofami, TYLKO) wstawione przed i po wklejanym fragmencie loga/kodu itp.
  3. grafika może być uzupełnieniem, ale nie całością przekazu
  4. teraz podpowiedzi na szybko - zrestartuj hosta
  5. jeśli 4. nie pomogło usuń te addony, których nie używasz i wróć do 4.
  6. tematu nie związanego z wątkiem nie będę kontynuował i mam nadzieję, że nikt inny nie będzie tu dodatkowo śmiecił

Nie w HASC tylko w HACS (HA Community Store - znając pełną nazwę łatwiej zapamiętać)
Jak to jak dodać?

  1. Zrestartować HA core (to podstawowy krok po dodaniu jakiejkolwiek integracji w postaci komponentu niestandardowego)
  2. Konfiguracja → Urządzenia oraz usługi → “+ DODAJ INTEGRACJĘ” → Linksys Velop (można użyć wyszukiwania) → odczekujesz chwilę na instalację integracji

    i już masz upragnione okienko, wypełniasz je stosownymi danymi i uzyskujesz to co pokazałeś

W polskiej wersji wygląda to tak
velop_by_uvjim_onboarding_PL_2022-04-01_13-40

Dzięki, temat integracji przeszedł zainstalowałem dodatek beta. Teraz trochce zabawy z kartami bo jedna nie wchodzi … ale tu nie bede śmiecił.
Dzięki za obszerną odpowiedź :slight_smile:

Jeśli to w temacie, to jak najbardziej zapraszam do publikacji (być może nastąpiły jakieś zmiany w HA, których nie oddaje dokumentacja), wiele nie pomogę, bo nie mam sprzętu Velop (zrobiłem tylko tłumaczenie tej integracji, bo wygląda na taką która na to zasługuje :stuck_out_tongue: ).

1 polubienie

tak wyglada… brakuje mi tylko obrazka velop musze pewnie dograc do HA.

Ale w końcu bez logowania na router widze kto do czego jest podpiety jaka jest predkosc węzłów etc.

1 polubienie

Integracja nie zawiera obrazków sprzętu gotowych do użycia w kartach (nawet tych użytych w przykładach).
Możesz poprosić autora (w issue, albo w wątku poniżej) o ich publikację w repozytorium (skoro ma on jakieś gotowe), natomiast opis jak to ogarnąć jest w wątku na oficjalnym forum HA:

update do wersji 4 i wysypały sie karty :slight_smile: , nie mam sił juz dziś sie tym zając.
Ogólnie fajan integracji jesli ktos ma velopa.

Hmm, z tym, że karty bazują na innych niestandardowych komponentach - w sumie nie mają one nic wspólnego z samą integracją, z tego co widzę są to w większości (a może nawet wyłącznie) same popularne projekty, więc z pewnością zostaną wkrótce poprawione (jeśli mają błędy).

A tak z innej beczki - zrobiłeś standardowe kroki związane z sypiącym się interfejsem HA po aktualizacji? (wyczyszczenie cache przeglądarki zwykle jest kluczowe)

Co do pierwszej cześci to temat załatwiony.

Co do drugiej to nie wiedziałem , tzn. nigdy tego nie robiłem i zawsze było ok.

Tzn. nigdy nie trafiłeś na aktualizację która w istotny sposób modyfikuje interfejs (ponadto nie zawsze się musi wydarzyć problem z interfejsem nawet po takiej aktualizacji, bo częściowo istnieją mechanizmy wymuszające na przeglądarce przeładowanie interfejsu).

Breaking change w aktualnym wydaniu

widziałem, dziś spróbuje … :slight_smile: THX