Za takie teksty to powinienem nałożyć bana na forum…
A już szczególnie dlatego, że to sprzęt przeznaczony do pracy w warunkach w których łatwo o porażenie.
Po to ktoś (o dziwo Chińczyk) zamontował tam obwód uziemienia by z niego korzystać.
Bana na sprzedaż powinien też dostać dystrybutor, który wprowadza do sprzedaży w PL sprzęt niezgodny z warunkami lokalnymi polskich norm (są instytucje, do których mógłbyś to zgłosić).
Jeśli nie masz odpowiednich gniazdek to użyj przedłużacza schuko lub wymień gniazdka.
Skoro tematem przewodnim tego wątku jest akwarystyka, to tym bardziej powinieneś myśleć o własnym bezpieczeństwie i się nie pozbywać uziemienia z instalacji elektrycznej, która ma pracować w powiązaniu z dużą wilgotnością otoczenia.
Tak samo - odpowiednim oprogramowaniem do flashowania można zgrać starą zawartość flasha.
Ale co miałoby tu pójść nie tak?
Skoro wewnątrz masz ESP (zakładam, że sprawdziłeś, bo przed chwilą mówiliśmy o innym sprzęcie niż jest podlinkowany post wyżej).
Odnośnie MEROSS MSS620
W przypadku każdej chińszczyzny na bazie technologii Tuya jest loteria z tym co znajdziesz w środku.
Parę lat temu nie było alternatywy - wszystkie moduły Tuya bazowały na ESP, ale gdzieś w okolicach 2019 pojawiło się kilku producentów podobnych (ale jednak znacznie innych) MCU, których wypusty są tańsze od Espessif’a, więc takie korpo jak Tuya oczywiście przerzuciło się na tańsze rozwiązania (zazwyczaj jestak stosują wypusty Beken, Xradiotech czy Bouffalo Lab - to wszystko to chińskie firmy wbrew temu co sugerują niektóre nazwy - dla nich powstał inny projekt, ale też nie obsługuje wszystkiego co jest na rynku, no i jest dla raczej zaawansowanych).
Niestety kolejnym przykładem mentalności z ubiegłego wieku (zarówno producentów jak i dystrybutorów i importerów tego śmiecia) jest fakt, że sprzęt z kompletnie zmienioną elektroniką wewnątrz sprzedaje się pod niezmienionymi oznaczeniami modelu (co swoją drogą świadczy o nieskuteczności regulatorów rynku na całym świecie, no chyba, że podobne rzeczy nie dzieją się w USA gdzie ponoć FCC jest tak potężne, że słuchają ich nawet chińskie korpo, no ale sprzęt z rynku amerykańskiego jest u nas totalnie bezużyteczny).
W linku który podrzuciłeś gość przerobił totalnie sprzęt - fabrycznie był na MCU MediaTek MT7662 na którym oczywiście nie odpalisz żadnego projektu dla ESPxx.
Natomiast gość wyczaił, że moduł ten jest pin w pin zgodny (przynajmniej w koniecznym zakresie jeśli chodzi o to zastosowanie z półfabrykatem - modułem ESP12), więc jeśli jesteś hardkorowym elektronikiem i masz sprzęt i umiejętności to możesz też dokonać takiej modyfikacji.