Listwa Wi-fi do akwarium

  1. Ustal szczegóły dotyczące tego internetu, jego dostawcy i sprzętu. I załóż nowy wątek (lub podepnij się jeśli coś będzie pasowało)

  2. Po to cała walka aby harmonogramy działały mimo wszystko (tj. co się stanie w sytuacji chwilowego lub dłuższego zaniku dostępu do internetu, a co przy zaniku zasilania - przeczytaj jeszcze raz podsumowanie parę postów wcześniej)

  3. Nie widzę sensu tworzenia kolejnego SSID na tym samym Access Poincie skoro obecnie z zaledwie jedną siecią WiFi nie działa poprawnie.

  4. To zależy od modelu routera WiFi (tak naprawdę zapewne jest to combo - router i Access Point w jednej obudowie, zależnie od tego jaką ma zainstalowaną (czytaj: zapewne wlutowaną bądź nawet wbudowaną w ten sam SoC) kartę WiFi i jaki system na nim pracuje - wiele współczesnych modeli ma możliwość utworzenia 2 sieci na jednym AP (jeśli nie ma takiej potrzeby, to szczególnie na kiepskim sprzęcie nie warto tworzyć 2 niezależnych SSID, bo one będą pracowały na tej samej karcie WiFi, prawdę mówiąc ja widzę w takim wypadku sens jedynie w utworzeniu oddzielnej sieci gościnnej by nie rozdawać na prawo i lewo hasła do swojego WiFi).

  5. Oddzielne WiFi w sumie w niczym nie pomoże w tej kwestii (przy opisywanych problemach - ustal ich podłoże), ale oczywiście możesz dostawić sobie dodatkowy fizyczny AP podpięty kablem do tamtego routera (to z pewnością może pomóc jeśli problem leży po prostu w braku zasięgu WiFi)

  6. Tak tamten NUC 5CPYH ma słabszy procek od tego NUC 5PGYH (literówkę ma w tytule może dlatego taki tani) ale za to ten pierwszy niezależnie od rozmiaru ssd nadaje się do użytku “od strzała”, jeśli masz budżet na dołożenie ssd o rozsądnym rozmiarze to zdecyduj sam (ja bym wziął 5PGYH i go rozbudował w późniejszym terminie, w środku jest miejsce na 1 dysk 2,5 cala, więc zostaniesz z ssd o rozmiarze 32GB, który chyba tylko w kubeł, bo nawet w zewnętrzną obudowę nie ma sensu go wpychać, chyba ,że to jakiś chachmęt jest w opisie i chodzi o eMMC ale z tego co kojarzę to wersje z eMMC miały końcówkę S, bo były wyposażoe w Windows czyli system możesz sprawdzić to na ARK bo już padam na twarz), z drugiej strony spodziewam się, że wersja na celeronku będzie bardziej energooszczędna (przypominam oba są 5 generacji, więc spodziewam się poboru mocy na poziomie 10W-20W).
    Wciąż to nie jest sprzęt pod proxomoxa, cały czas mam na myśli instalację HAOS generic (bare-metal).
    W sprawie doboru sprzętu też sugeruję osobny wątek (jeśli nie zdecydujesz się na któryś z tych w/w).