LLKZMK11LM-żaluzje

Witam serdecznie .
Do tej pory korzystałem w domu z Domoticza jednak po wielu przemyśleniach postanowiłem “przesiąść” się na Home Assistant.
Mój sprzęt to NUC z Promox instalowany według instrukcji :slightly_smiling_face:
Oczywiście Zigbee2mqtt sprzęty są wykrywane i działają .
Jestem na etapie konfigurowania “inteligencji” .
Na początku mojej przygody natrafiłem na problem z LLKZMK11LM.
Chciałbym go używać do sterowania żaluzjami i do tego potrzebuję opcji : interlock": true .
Znalazłem opis jak to zrobić tutaj:
Add interlock payload to mqtt zigbee - Configuration - Home Assistant Community
Niestety nie jestem biegły w temacie i nie wiem jak to dopisać w narzędziach deweloperskich .
Czy mogę liczyć na pomoc ?

Pozdrawiam Darek

Witam na forum. Wstaw jakie atrybuty posiada encja która została utworzona po dodaniu LLKZMK11LM.

Czy o to chodzi ?

consumption: 0
energy: 0
linkquality: 131
power: 0.03
state: ‘ON’
state_l1: ‘OFF’
state_l2: ‘ON’
temperature: 31
voltage: 226.2
friendly_name: Zaluzje

Chyba moja odpowiedź nie była mądra - przepraszam :frowning:
Może lepiej napisz gdzie mam szukać tego o co prosisz :slight_smile:

W narzędziach deweloperskich, przykład poniżej:

Sprawa nie jest pilna.
Jak do tej pory żaluzje obsługuje mi domoticz z ESP8266 w trybie wschodów i zachodów słońca .
Reszta działa też z domoticzem na RPI4 .

Zgodnie z dokumentacją https://www.zigbee2mqtt.io/devices/LLKZMK11LM.html#interlock

This option allows to inter connect the relays which will make sure that only one relay is on at a time. To do this publish to zigbee2mqtt/FRIENDLY_NAME/set payload {"interlock": true} or {"interlock": false}. By default this option is false.

A najprościej “to do this publish to” zrobić z menu HA: Konfiguracja -> Integracje -> MQTT, opcja Konfiguracja a potem Opublikuj pakiet.

W jaki sposób masz zamiar odczytywać stan położenia żaluzji przy wykorzystaniu tego “przełącznika”? Może zakładasz tylko pełne zamknięcie i otwarcie żaluzji?

Dzięki za szybką odpowiedź .
Widzę że mnie przeceniasz :slight_smile:
Te instrukcje już widziałem tylko nie wiem gdzie to wpisać - jakieś pojęcie o komputerze i programach mam . Natomiast jeśli chodzi nowe programy to czasem potrzebuję żeby ktoś mi uświadomił co i gdzie mam zrobić . To nie znaczy że sam nie próbowałem - niestety potrzebuję pomocy .
Co do moich żaluzji to w tej chwili są podpięte do domoticza poprzez ESP8266 z Espeasy .
W Espeasy mam skrypt obsługujący 2 przekaźniki przez określony czas ( podniesienia opuszczenia ) . Z domoticza wysyłam tylko polecenia:

  • “góra”- jakiś czas po wschodzie słońca
  • “dół” - jakiś czas po zachodzie słońca
    Nie mam sterowania procentowego . Jak na moje potrzeby wystarczy .
    Niestety chyba mam za dużo urządzeń podłączonych po Wi-Fi i czasem jak wracam z pracy żaluzje są zasłonięte :frowning:
    Pomyślałem że może sterownik Zigbee będzie stabilniejszy.
    To chyba wszystko .
    Czekam na poradę .

A najprościej “to do this publish to” zrobić z menu HA, po lewej stronie: Konfiguracja -> Integracje -> MQTT, u mnie wygląda to tak:
image
Potem opcja Konfiguracja a następnie Opublikuj pakiet wg danych:
image
Sprawdź działanie przycisków.

Działa.
Dzięki za pomoc .

Cześć, sorki że wznawiam temat, ale mam pytanie. Czy to ustrojstwo (LLKZMK11LM) wejdzie do standardowej pomarańczowej głębokiej puszki? Jestem po częściowym remoncie i dwie mam wymienione, czekają jeszcze 3. sprawdzą się, czy szukać innych rozwiązań?
No i może tak z czapy, czy LLKZMK11LM jest routerem? Mam problemy z siłą sygnału i to powinno pomóc, jeżeli zadziała.

LLKZMK11LM jest duży i ciężko go będzie upchnąć. Ten poniżej jest bardzo mały i działa z z2mqtt.

obraz

Mam prośbę, czy możesz podać jego pełną nazwę? muszę zmienić sposób sterowania oświetleniem sufitowym.

Ja mam konkretnie ten moduł.

Steruje nim zasłonami od kilku dni. Z z2mqtt działa prawidłowo. Da się go kalibrować. Ładnie wszystko eksponuje i jest routerem.


Jedyny minus to w z2mqtt pokazuje się jako włącznik a nie moduł. Ale to Zapewne zostanie z czasem poprawione.

6 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Włącznik światła Zigbee

Witam
Gdzie znajde ten panel kalibracji konfiguracji z czasami zamkniecia i otwarcia

Zbyt ogólne pytanie i raczej nie dotyczy urządzenia z tytułu - LLKZMK11LM bo to switch, to o co pytasz dotyczy urządzeń typu cover.