LQI w Zigbee2mqtt i zasięg CC2652P

Które wartości LQI w #zigbee2mqtt są prawidłowe? Mam kilka urządzeń i widzę dwie różne wielkości #LQI W zakładce “Devices” są mniejsze niż w zakładce “Map”.

Koordynator, czujka ruchu oraz ZBMINI są w pokoju.
Tuya Moes oraz czujka temperatury znajdują się w łazience (pokój <–> ściana <–> korytarz <–> ściana <–> łazienka).
Czujka otwarcia znajduje się w garażu który znajduje się pod pokojem.

Odległości w metrach od koordynatora (brak ścian, widoczność optyczna):
1,5 m czujka ruchu SNZB-03
4,0 m ZBMINI

Odległość w metrach od SONOFF ZBMINI (dwie ściany po drodze):
5,6 m Tuya Moes
5,6 m czujka temperatury SNZB-02

Czujkę SNZB-04 od koordynatora oraz ZBMINI dzieli strop i są od siebie oddalone o jakieś 3 metry.

Koordynator #cc2652p
Zigbee2MQTT version 1.18.1
Coordinator type: zStack3x0
Coordinator revision: 20210211
Frontend version: 0.3.76

Wydaje mi się, że coś tu jest nie halo (małe wartości LQI). Może problem leży po stronie koordynatora?
image

To nie ma znaczenia. Ma działać. To z devices jest błędne . To z mapy raczej ok

Z mapy wartości są prawidłowe z device od dłuższego czasu źle podaje. Tylko że umie te wartości dużo lepsze. Max sygnał to 255.

jaki masz koordynator i jaka jest odległość od czujnika w sypialni?

Mam conbee 2 odległość do sypialni to jakieś 2m, następne pomieszczenie za ścianą. Najdalej mam czujnik w kotłowni i garaż tj pietro -1 plus ściany.

Teraz tak patrzę to i na dashbordzie też źle pokazuje. Nie wszędzie pokazuje bo robiłem restart i nie wszystkie czujniki się zaktualizowały.

Ten twój koordynator nie wymaga czasem ustawienia mocy nadawania w menu wtyczki ?

Mam ustawione na maksa czyli 20 dBm.

Patrz na mapę, Conbee nie pokazuje poprawnie LQI w Z2M.
Bug w firmware, LQI rośnie w czasie od 0-255 i tak w kółko.

1 Like

Umnie w deconz czy z2m mapa pokazuje podobnie prawie tak samo

19 marca pojawiła się nowa wersja firmware do CC2652P. Jak zaktualizuję i sprawdzę mapę to dam znać. Wprawdzie w changelogu jest tylko info o diadach LED :expressionless: no ale może coś jeszcze zostało poprawione ¯_(ツ)_/¯