Małe smart gniazda

Możecie polecić jakieś smart gniazda (zigbee), które da się wpiąć w podwójne gniazdo elektryczne i nie będzie kolidowało z drugą wtyczką? Zakupiłem Xiaomi ZNCZ04LM i są strasznie duże :frowning:

Najmniejsze jakie mam po zigbee to Blitzwolf bw-sph13 przykładowy link.

W podwójnym gnieździe elektrycznym zmieści się standardowa wtyczka z uziemieniem i to smart gniazdo?

Tyle miejsca zajmuje w takim układzie

shelly plug s

Nie masz po ręką podwójnego gniazda? :slight_smile: Chcę uniknąć takiej sytuacji:


Nie ma szans na wtyk z uziemieniem :frowning:

Wtyczka, ta czarna się nie zmieści, natomiast wtyczka płaska, ładowarka do telefonu podejdzie

Panowie, dzięki za pomoc. Muszę kupić takie coś z takim czymś :slight_smile:

Może zamiast tego czegoś coś takegoś

Conbee II to zobaczy? Nie widzę tego na compatibility list :slight_smile:
Update:

Zapomniałeś dodać Conbee z Zigbee2MQTT, pierwsze skojarzenie z Conbee to deCONZ :wink:.

No tak, masz rację :slight_smile:

Zobaczy . Conbee II + Zigbee2 MQTT sprawdzone .
Co do tej listwy z Lidla to obsługuje tylko włącz i wyłącz . Nie pokazuje zużycia prądu . Porty USB też nie są sterowane .
Gdybyś potrzebował to widziałem gdzieś listwy z pomiarem prądu i sterowaniem gniazd USB . Nie pamiętam producenta .

To integracja tej listwy z Lidla .

1 polubienie

A możecie polecić jakieś gniazdka podtynkowe?

Użyj głębokiej puszki, standardowego gniazda oraz dowolnego modułu podtynkowego zawierającego przekaźnik, jeśli chcesz mieć lokalne sterowanie w kolejnej puszcze zakładasz standardowy wyłącznik (zazwyczaj dzwonkowy, ale niektóre moduły obsługują też zwyczajny bistabilny).

1 polubienie

@strikerbest W przypadku rozwiązania sugerowanego przez @szopen należy pamiętać o maksymalnej obciążalności gniazdka.
Stresowałem obciążeniem delikatnie większym niż nominalne taki moduł https://allegro.pl/oferta/przekaznik-zigbee-3-0-wlacznik-gniazdko-tuya-smart-9948380858 przez 8h. Operacja się udała :wink: Pacjent żyje :slight_smile:

1 polubienie

Dokładnie tak, ale przy stosowaniu smart-plug’ów też trzeba o tym pamiętać.
Większość modułów ma obciążalność właśnie 10A i raczej nie należy przeginać - one powinny być projektowane z 20% zapasem, ale bywa z tym różnie.
Jednak niektóre takie moduły są projektowane wyłącznie do oświetlenia i wtedy można spotkać np 6A (czy wręcz 2A jakkolwiek w takiej wersji widziałem jak dotąd jedynie ściemniacz tyrystorowy, czy może raczej na bazie triaka).