Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

W flow używasz albo funkcji, albo wpisu w nodzie call_service (to jest to samo) wykasuj więc z nodu call_service z pola Data cały wpis i powinno działać - przynajmniej nie będzie błędów składni.

tak zrobiłem i wreszcie działa :grinning: Dzięki wielkie bez waz bym pewnie siebie nie poradził :slightly_smiling_face: , tylko mam problem z tą alsą bo jak HA mi gada to nie mam dźwięku np na yutube a jak wyciągnę kartę mam ją na usb i włoże ją powrotem to dźwięk wraca na youtue itp ale znowu nie mam w HA.

@andrzej04 - może ten Add-ons pomoże, u mnie na środowisku testowym (Supervisor na Linux w docker) pomógł.

o dzięki kolego jak wrócę go domu to spróbuję

4 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Procesy z życia wzięte - Status poranny

właśnie tego to nie rozumiem za bardzo ponieważ wydaje mi się że jak w jednym dniu mam kilka zdarzeń to powinienem mieć w stanach encje każdego wydarzenia w danym dniu żeby nim zarządzać. Ja mam zawsze tylko jedną encje (mój email ) właśnie tego nie rozumiem. Kolejną rzeczą na którą zwróciłem uwagę to że jak zamieszczam jakieś wydarzenie w kalendarzu google to on się mi pojawia ale też nie zawsze w HA a druga rzecz jest taka że jak się pojawi na kalendarzu o nie ma jej na karcie atomica mże pokaże zdjęcia o co mi chodzi może będzie łatwiej :stuck_out_tongue:
to jest główna karta

ee

zobaczcie 16 luty nic tu nie ma

a tutaj jest

zauważyłem pewną nie prawidłowość w działaniu ttsa a mianowicie jak mam włączonego tylko HA w przeglądarce to tts działa, ale gdy np włączę youba w następnej przeglądarce to dźwięk na youtube jest ale za to znika w tts.Sam tts działa tylko nie nic nie słychać chodź to nie jest reguła bo czasami po włączeniu i wyłączeniu youtuba wszystko działa. Jak dźwięk znika z ttsa to muszę restartować kompa żeby tts działał. Miał ktoś taki przypadek dodam ze po zainstalowaniu Alsa&Pulseadio to zainstalowała się wirtualna kartę dźwiękowa

A w konfiguracji samego tts masz dodany pl? U mnie tego brakowało i miałem tts przez przeglądarkę a nic nie szło na głośnik.

jeśli ci chodzi o konfiguracje w pliku yamel to tak mam pl