Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

jak ci pomysł przyszedł do głowy jak coś to zainstaluję tą sambę

Adres powinien być wewnętrzny. Taki jak Twój HA.

Widzę, że mój nod działa - nie ma żadnych błędów - tylko nic nie słychać :slight_smile:

W Twoim błąd wskazuje na błąd składni nie komunikacji z playerem

Wejdź jeszcze może do addona VLC i do Open Web GUI - do sprawdzenia czy działa

image

Login jest pusty, a password taki jaki utworzyłeś

Mogę się łączyć z HA po adresie lokalnym i zatrzymawszy ale w jednym i drugim przypadku w NR to nie działa w mojej atomatyzacji twój nod działa to dlaczego mój nie działa ciągle mam error API i zostaje problem braku dźwięku…

Pokaż funkcję, której używasz

Połączyć się musi HA z VLC na konkretnym porcie, dlatego lepiej jeśli jest to adres wewnętrzny. Przy zewnętrznym musiałbyś przekierowywać porty.

ok ale kolega pawelwaz napisał że tts musi mieć adres zewnętrzy. Mogę wejść do tego dodatku

tts to osobna sprawa

Wpisałeś massage zamiast message

poprawiłem i nadal error

Zrobiłeś Deploy? Pokaż log z błędem.

Jeśli jest błąd. Spróbuj wywołać funkcję nodem inject.

ok muszę na razie spadać obowiązki później to robię i się odezwie :smiley:

to samo

logi

Wyeksportuj flow i załącz jako plik to spojrzę jak się zachowuje u mnie.

Ja tam się nie znam, ale moim zdaniem po wpisaniu tekstu w playerze głośnik musi się odezwać, bez tego to chyba walka z wiatrakami (może trzeba wybrać inne wyjście dźwięku w integracji VLC?).

w pewnym sensie masz rację ja mam dwa problemy jeden to dzwięk a raczej jego brak ale to podejżewam że muszę pobawić się kartą a drugi to tts

nie wiem czy dobrze to zrobiłem ale jest coś takiego flows.json (1,9 KB)

Wielki sukces :smiley: zrobiłem dzwięk teraz jak napiszę coś i wcisnę play to mi gada :smiley: problem był w samej alsamixer teraz tylko zostaje ten tts

tts (z poziomu playera) raczej działa - bez tego byś raczej nie miał aktywnego odtwarzania, jeśli nic nie słyszysz, to jest to raczej kwestia wyboru wyjścia (1 klik w dodatku VLC) - musisz najpierw to sprawdzić, bo jeśli odtwarza na wyjściu do którego nie masz dostępu… edit widzę że nieaktualne, bo kluczową kwestię już ogarnąłeś :stuck_out_tongue:

Na obrazku niżej widać plik wygenerowany przez tts i aktualnie odtwarzany utwór (próbną muze można wrzucić do /share )