Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

wychodzi na to ze mam błąd serwera tts

tylko jak go rozwiązać. Nie uruchamiałem bo jestem w pracy a po drugie napisz mi jak dokładnie się to robi dopiero się uczę proszę o wyrozumiałość

Wpisz w pole data:
{“message”:“wiadomość testowa”}

W mojej wiadomości jest plik

Zapisz go na dysku i potem zaimportuj go w NR
image

wpisałem dalej jest błąd

jutro sprawdzę ten plik powiem co i jak. Czyli jak go importuje to powinienem go od razu słyszeć czy muszę jeszcze cos włączyć ?

W pliku jest nod inject (timestamp) - naciśnij go.

Pokaż konfigurację google_say.

Jak wywołujesz ten nod?

konfiguracja
19

a tak próbuje to uruchomić

TTS Ci nie zadziała w taki sposób, bo musisz mieć zewnętrzny adres https: wpisany w
base_url:

Zaznacz flow i wyeksportuj (opcja tam gdzie import), i załącz do posta - popatrzę u siebie.
Ja w konfiguracji mam tylko:
image
ale mam włączoną Nabu Casa (może to ma wpływ).

Próbowałeś uruchomić mój flow?

ściągnołem ten plik i dalej nic z tego zmienie jeszcze adres na zewnetrzy jak radzie pawelwaz. Nie wiem jak to się stało ale mam kojeny problem bo znikneła mi ta w stanach enecja “media_plalyer.vlc” a w logach “Loval vlc” mam takiego coś

Log jest standardowy

to co się stało że tej encji nie mam ? bez nie to na pewno nie będzie działało

Encja powstaje poprzez wpis w configuration.yaml i ona odwołuje się dopiero do addona - sprawdź configuration.yaml.

coś takiego mam

122

Z poprzedniego posta:

Ja nie próbowałem odwoływać się bezpośrednio do vlc - robiłem to przez platformę vlc_telnet. Dopisz ewentualnie drugi wpis, ale zmień nazwę, żeby encje różniły się.

Z tego co czytam na

platform: vlc obsługuje tylko “music” więc może być problem z tts
Only the “music” media type is supported for now.

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł, ale wymaga włączonego addonu Samba share? Masz włączony?

ok wkleiłem ten kod do config.yamel i mam tą encji . Tutaj w atrybutach coś się wypełnia lub wkleja to samo co w config.yamel?p

ustawiłeś swój adres IP i password?

Tutaj nic nie musisz robić. To jest zakładka “Narzędzia deweloperskie” i możesz tam różne rzeczy testować, ale wpisy nie wpływają na “hardwarowy” stan urządzeń.

w pliku config.yamel ustawiłem zewnętrzy adres i moje hasło z configuracji vlc i nadal jest problem ponieważ teraz dodałem sobie tą encje do głównego panela i mogę wpisywać tekst ale gdy nacisnę play to odtwarzanie idzie ale nie ma dźwięku

33

Jeśli chodzi o NR to jest to problem jest nada

to jest Twój plik który importowałem

a to z moje automatyzacji

wydaje mi się że cały czas jest problem w tym
jj