Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

Wiecie może jak naprawić taki błąd. Niby zainstalowałem odtwarzacz mini media player ale nigdzie go nie mam
1

5 6

Zainstalowałeś kartę frontendową i szukasz jej w encji?

W repozytorium masz przykład konfiguracji karty:
image

no właśnie nie zaistalowałem bo nie mam żadnej encji mini-media-player. Gdzie mam ten kod wkleić albo jak zrobić ten odtwarzacz ?

@andrzej04 to nie jest żaden odtwarzacz, nie będzie żadnej encji w HA, to tylko minimalistyczna karta multimedialna do GUI HA, poczytaj GitHub - kalkih/mini-media-player: Minimalistic media card for Home Assistant Lovelace UI. Kod musisz wkleić do nowej karty w dashboardzie HA.

1 polubienie

Witam zrobiłem tak jak piszę na tej stronie sciągnołem najnowszą wersje wkleiłem do tego folderu www wpisałem ten kont w nowej karcie i dalej nic.


ten kod gdzie mam wkleić

Może jest problem z samym serwerem
ee

@andrzej04 a nie prościej skorzystać z instalacji przez HACS:
This card is available in HACS (Home Assistant Community Store).
Dodatek jest dostępny do dodania w Interfejs użytkownika.

To co zainstalowałeś (zakładam, że tak) to jest customizowana karta dla encji media_player, która jest widoczna w Dashbordzie HA (Lovelace UI). To nie jest odtwarzacz media_player tylko karta dzieki której taki odtwarzacz może wyglądać inaczej.
Normalnie np. karta wygląda tak:
image
a dzięki temu co zainstalowałeś może wyglądać tak:
image

Kod wpisujesz wykorzystując
image
dodając nową kartę do Dashbordu

Nic nie znajdziesz w NR bo żadna encja po zainstalowaniu dodatku nie powstaje.

zainstalowalem ten niby dodatek przez HACS i inne



wkleiłem ten kod do nowej karty i mam to

jeszcze coś takiego mam w encjach

Czyli co? :slight_smile:

czyli błąd :stuck_out_tongue: jak widać

poco ten myślinik w konfiguracji karty?
popraw wciecia

poprawiłem i nic to nie dało

Czy

media_player.example

to encja Twojego głośnika czy przykład ze strony dodatku?

to jest kod z mojej karty yamel ale w stanach nie mam tej encji media_player.example

To musisz wpisać encję z domeny media którą posiadasz.

w stanach posiadam jedną encje media_player.receiver

i tutaj wkleiłem ten kod i i mam takie coś
12

Może od początku, co chcesz osiągnąć i po drugie wskazana przez Ciebie encja od jakiego urządzenia/serwisu pochodzi?

Chcę żeby miał komunikaty głosowe (przypomnienia ) z mojego kalendarza w głośnikach. Ta encja mi się pojawiła jak zainstalowałem któryś z tych programów

To do tego ta integracja Ci nie jest potrzebna. Musisz do HA podłączyć głośnik abyś miał na czym te komunikaty odtwarzać.

mam podłączone głośniki tylko takie zwykłe a nie np glośnik google czy alexsa