Probllem z kalendarzem nod redem

czyli tak calendar.duzejajko750gmailcom ?

utworzyło mi binary_sensor.najblizszy_mecz_bayernu

Dodałeś binary_sensor a nie sensor

Jak nazywa się Twoja encja kalendarza?
Możesz sprawdzić np. tutaj czy masz kalendarz dodany w HA
image

Cześć z tego co widzę to utworzyłem w kalendarzu wydarzenie “spotkanie” i coś takiego mi się pojawiło

a ten binary_sensor.najblizszy_mecz_bayernu utworrzzył mi sie jak utworzyłem binary sensor w pliku confing.yamel

Masz już teraz wszystko i tworzysz sobie automatyzację, że jeżeli stan encji zmieni się na “on” to ma się coś wykonać (np. komunikat na głośnik) Utworzona automatyzacja uruchomi się w tym przypadku o godz. 17:00, 23 stycznia

a gdzie mam id tej encji żeby no wprrowadzić go do switch. Ogólnie chodzi mi o to że chce żeby wszystkie informacje które zamieszczę w kalendarzu były wygłaszane w głośnikach jak przyjdzie na nie pora. Wiecie jak to zrobić bo nie bardzo mi to wychodzi … :lying_face:

@andrzej04 skorzystaj z YouTube Artura tam jest odcinek procesy z życia wzięte - status poranny. Artur wykorzystuje zadania z kalendarza czyt. wydarzenia w powiadomieniu porannym, na pewno pomoże w zrobieniu takiego powiadomienia.

Ok dzięki napewno oglądnę. Mam nadzieję że jak coś nie będzie zrozumiale to pomożecie :slightly_smiling_face: dzięki panowie za wszystko pozdrawiam

Podałem Ci już link do filmu. Naprawdę warto sprawdzić. Masz tam wszystko to co chcesz uzyskać.

Już na samym początku mam pytanie. Dlaczego jak w kalendarzu google ustawie jakąś konkretną godzinę to w homie jest inna ? tak jak widać to na zdjęciachddd

33 posty zostały podzielonye na nowy temat: Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

Restart NODRED robiłeś ?

zaraz zrobię w sumie nie pomyślałem o tym, ale co z tym odtwarzaczem

reset noda-reda nic niestety nie dało dalej jest to samo

Dyskusja o tym jak uruchomić TTSa na głośniku w nowym wątku: Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

wiecie może jak dodać parę wydarzeń w jednym dniu w NR.

A ja utknąłem na takim czymś:

image

a jak w to kliknę to przekierowuje, do strony w której wpisuje ten kod i rezultat jest taki:

Co robię nie tak?

Zrób wg tego: link

Ja już nie wiem, robię wedle poradników różnych i dalej nic. Teraz mam zaś taki komunikat:

image

przecież po stronie gugla chyba nie można zrobić nic źle. jest prosta sprawa klikam to co Artur pokazuje na filmie i API jest uruchomione. T co nie pasuje AH? o co mu chodzi z tym klientem?

Edit:
Mam niby encję kalendarza ale z błedem:
image

edit 2:

zrobiłem od nowa i znowu to samo co wcześniej:

a jesteś kolego fizycznie zalogowany na koncie google

Tak, ale chyba to nie powinno mieć jakiegoś znaczenia.