Probllem z kalendarzem nod redem

Witam was wszystkich. Mam problem z kalendarzem google i node redem . Ogólnie to jak dodaje nowe wydarzenie czy to z telefonu czy kompa to wyświetla mi się w homie powstaje encja, ale nie tworzy się żadne id tej encji, w pliku calender-gogle-yamel nic się nie tworzy jakaś info że jest dodane nowe wydarzenie. Nie mam ID encji wiec nie mogę zrobić żadnej automatyzacji jeśli wiecie jak to naprawić to proszę o pomoc pozdrawiam

W google_calendars.yaml jest tylko info o kalendarzach, a nie o wydarzeniach z kalendarza. Jeśli chcesz uzyskać info o najbliższym wydarzeniu musisz stworzyć sensor np. tak:

- platform: template
    sensors:
      najblizszy_mecz_bayernu:
        value_template: >
          {%- if state_attr('calendar.bayern_munchen', 'start_time') == None -%}
            Brak wydarzeń
          {%- else -%}
           {{ state_attr('calendar.bayern_munchen', 'start_time') }}
          {%- endif -%}

Jestem nowy i nie za bardzo rozumiem ten kod. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć żebym na przyszłość wiedział jak się tworzy takie wydarzenia. ten kod muszę wkleić do confing.yamel pozdrawiam

Kod wklejasz poniżej sekcji ‘sensor’ (jak nie masz to wpisujesz ‘sensor’) i poniżej kod - pamiętaj o odstępach w liniach (2 spacje)

sensor:
~
Nazwę kalendarza podmieniasz na swój kalendarz. Po restarcie HA dostajesz encje sensor.nazwa_sensora

W powyższym przypadku w sensorze jest data początkowa, jeśli chcesz inną wartość np. message to wstawiasz odpowiednią wartość zamiast ‘start_time’

wstawiłem sensor. Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem tak ma wyglądać ten sensor?

  • platform: template
    sensors:
    najblizszy_mecz_bayernu:
    value_template: >
    {%- if state_attr(‘duzejajko750_gmail_com’, ‘start_time’) == None -%}
    Brak wydarzeń
    {%- else -%}
    {{ state_attr(‘duzejajko750_gmail_com’, ‘start_time’) }}
    {%- endif -%}

Pomijając wcięcia - nazwa kalendarza zaczyna się od calendar. …
Masz taką encję?

Kalendarz Google, Node-Red i automatyzacje

czyli tak calendar.duzejajko750gmailcom ?

utworzyło mi binary_sensor.najblizszy_mecz_bayernu

Dodałeś binary_sensor a nie sensor

Jak nazywa się Twoja encja kalendarza?
Możesz sprawdzić np. tutaj czy masz kalendarz dodany w HA
image

Cześć z tego co widzę to utworzyłem w kalendarzu wydarzenie “spotkanie” i coś takiego mi się pojawiło


a ten binary_sensor.najblizszy_mecz_bayernu utworrzzył mi sie jak utworzyłem binary sensor w pliku confing.yamel

Masz już teraz wszystko i tworzysz sobie automatyzację, że jeżeli stan encji zmieni się na “on” to ma się coś wykonać (np. komunikat na głośnik) Utworzona automatyzacja uruchomi się w tym przypadku o godz. 17:00, 23 stycznia

a gdzie mam id tej encji żeby no wprrowadzić go do switch. Ogólnie chodzi mi o to że chce żeby wszystkie informacje które zamieszczę w kalendarzu były wygłaszane w głośnikach jak przyjdzie na nie pora. Wiecie jak to zrobić bo nie bardzo mi to wychodzi … :lying_face:

@andrzej04 skorzystaj z YouTube Artura tam jest odcinek procesy z życia wzięte - status poranny. Artur wykorzystuje zadania z kalendarza czyt. wydarzenia w powiadomieniu porannym, na pewno pomoże w zrobieniu takiego powiadomienia.

Ok dzięki napewno oglądnę. Mam nadzieję że jak coś nie będzie zrozumiale to pomożecie :slightly_smiling_face: dzięki panowie za wszystko pozdrawiam

Podałem Ci już link do filmu. Naprawdę warto sprawdzić. Masz tam wszystko to co chcesz uzyskać.

Już na samym początku mam pytanie. Dlaczego jak w kalendarzu google ustawie jakąś konkretną godzinę to w homie jest inna ? tak jak widać to na zdjęciachddd

33 posty zostały podzielonye na nowy temat: Mini-media-player, a klasyczny smart głośnik - praca z TTSem

Restart NODRED robiłeś ?

zaraz zrobię w sumie nie pomyślałem o tym, ale co z tym odtwarzaczem

reset noda-reda nic niestety nie dało dalej jest to samo