Moduł OXT SWTZ22 mini przekaźnik 2 obwody ZigBee Tuya

No, a sprzęt mamy sobie zgadnąć? CC2531?
Jakkolwiek jaki by nie był, firmware masz starożytne:

Zwróć też uwagę na ograniczenia tego sprzętu

Tak, sprzęt CC2531. Istnieje gdzieś jakaś dobra instrukcja jak zrobić update firmware?
Czy od razu lepiej przesiąść sie na Conbee2?

Gdzieś jest, jak zwykle najlepiej szukać u źródła

Metody alternatywne wbrew pozorom mają więcej sensu niż oficjalne

Metoda oficjalna nie ma sensu ze względu na koszt dodatkowego osprzętu przekraczającego wartość CC2531 (no ale nie wiem czy w szufladach masz sprzęt potrzebny do metod alternatywnych)

Używasz AIS? Jeśli tak to tak.

Jeśli zwyczajnego HA, to moim zdaniem rozsądniejszy jest jakiś nowocześniejszy sprzęt z natywnym wsparciem Zigbee3.
Gdybym miał szklaną kulę do przepowiadania przyszłości powiedziałbym jaki.

Na dziś sensownym wyborem wydają się konstrukcje na różnych odmianach CC2652, jakkolwiek bardziej przyszłościowe wydają się być rozwiązania na współczesnych wypustach Silicon Labs (mimo, że obecnie ich stan wsparcia z Z2M jest eksperymentalny), swoją drogą chyba też wystarczy zajrzeć do dokumentacji i coś poczytać w sieci na tematy HA + Zigbee, by wyrobić sobie własne zdanie:

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, podziałam w temacie i dam znać.

Edit:

Cześć,
Szybki update, pomogła zmiana portu z USB2.0 na 3.0. Swoją drogą, HA mam postawioną na Fujitsu Q920. Zobaczę jak będzie szło dodawanie kolejnych urządzeń, ewentualnie rozpatrzę przejście na zb dongle p.

Podejrzewam, że dongla masz wpisanego po “krótkiej ścieżce” w rodzaju /dev/ttyUSB0
jeśli masz inne urządzenia USB to może ona podlegać zmianom przy reboocie (zależnie od tego w jakiej kolejności urządzenia się zgłaszają przy starcie systemu takie mają losowane ścieżki, więc po reboocie tego typu ścieżka może się zmienić zupełnie jak w Windows).

Gdybyś użył ścieżki “by-id” przykładowa tego typu to (specjalnie wyszukałem na forum jakiś przykład z CC2531, oczywiście będziesz miał u siebie inny numer seryjny), to nie będzie miało znaczenia do którego portu wepniesz i jaka będzie kolejność rozpoznawania portów przy następnym restarcie
/dev/serial/by-id/usb-Texas_Instruments_TI_CC2531_USB_CDC___0X00124B001949F117-if00

Podbijam pytanie. Brak opcji włączenia dwóch kanałów na raz to dla mnie dyskwalifikacja przekaźnika.

Przy okazji, jak wygląda opóźnienie przy manualnym załączaniu przyciskiem dzwonkowym?

Cześć,
Czy ktoś się orientuje czy da się i ewentualnie skąd pobrać firmware do urządzeń OXT ?

Mam dokładnie ten sam problem. Mam Tuya - dwukanałowy mini przekaźnik bez N - ZigBee - aplikacja Android/iOS - OXT SWTZ32

Wersja bez N.

Nie da się zmienić dwóch świateł na raz. Tak samo jak szybko klikam światła to switch rejestruje co drugie klikniecie