Moduł OXT SWTZ22 mini przekaźnik 2 obwody ZigBee Tuya

Prawdopodobnie będziesz musiał użyć takiej integracji, aby mieć dostęp do niestandardowych opcji

ok, zainstalowane.
jestem w developer tools na moim przekaźniku OXT i co teraz?
co mam zmienić?

obraz

Przepraszam, że dałem Ci nadzieję, ale musisz zmienić rejestry w fizycznym urządzeniu (w Zigbee to się nazywa atrybuty klastra) i robi się to w zupełnie innym miejscu (a nie ma szans abym pokazał, bo moja eksperymentalna instalacja zawierająca ZHA jest nieczynna i w najbliższym czasie nie przewiduję jej uruchomienia, a i tak nie mam nawet podobnego modułu)
jako podprowadzenie masz tu pokazane jak ta sprawa jest ogarnięta w Z2M (“pod spodem”)

https://github.com/Koenkk/zigbee-herdsman-converters/blob/master/devices/tuya.js#L866
https://github.com/Koenkk/zigbee-herdsman-converters/blob/master/converters/toZigbee.js#L3508

w ZHA też są klastry.
mam zmienić z “toggle” na “momentary” ?

Jeśli znajdziesz tam taka opcję to tak, jeśli nie to musisz prześledzić kod z2m aby się dowiedzieć w którym klastrze masz przestawić atrybut (bodajże z 0 na 2)

@jacek_81 padło pytanie o ZHA, a tam jest inaczej.

w ZHA też jest opcja zmiany w klastrach i zmiany z toggle na momentary.
sprawdzę w weekend i dam znać.

Edit:

Finalnie przeszedłem na z2m i przekaźnik oxt działa z monostabilnym dzwonkowym/roletowym

Czy zmieniałeś jakieś ustawienia w Z2M aby moduł działał z tymi przyciskami?

Tak, poniżej :

1 polubienie

Post został podzielony na nowy temat: Moduł OXT WiFi jaki MCU?

Mam takie ustawienia jak WaldiFR i po kliknięciu przycisku w dół lub górę roleta zjeżdża do samego końca bez trzymania guzika. Jednak gdy np. zjedzie do samego dołu to przycisk opuszczania jest dalej aktywny. Muszę go nacisnąć drugi raz, żeby się rozłączył i dopiero mogę podnieść roletę. Czy jest jakiś sposób, żeby po opuszczeniu/podniesieniu rolety przycisk przełączał się na off?

Czesc wszystkim!
Jeszcze pytanie do tych OXT dwukanałowych: macie taki myk, że jak pstryknie się dwa klawisze na włączniku w tym samym momencie, to zadziała tylko jeden obwód? Ja muszę około 1-2 sek pauzy robić, żeby zadziałały obydwa.

Cześć,
Pytanie z mojej strony w sprawie uruchomienia.
Zakupiłem switch 1CH SWTZ21, podłączyłem testowo na kablach pod żarówkę (L, N, L1), niestety nic mi nie znajduje mimo że jestem 2m od koordynatora Z2MQTT. Do tej pory mam 3 sterowniki rolet z Lonsonho które działają bez zarzutu. Mam włączone Submit Join, przy dłuższym przyciśnięciu przycisku parującego, niebieska dioda miga, niestety nic nie znajduje w Z2MQTT. Jakieś Pomysły?

Tryb parowania włączyłeś w Z2M i w switchu ?

W Z2M mam permit join i udostępnione dołączenie, Na switchu dioda miga więc zakładam że też. Chyba że coś jeszcze dodatkowo trzeba?
image

Wcisnąć i przytrzymać klawisz przez 5-8 sekund i puścić, jeżeli nie ma fizycznego to trzeba podpiąć .

Też nic nie daje, niezależnie czy podłączam przycisk czy tylko wciskam ten na switchu. Nie wiem czy to może w moim HA coś nie tak, bo wcześniej kupiłem switche z tuya i też nie mogłem ich sparować.

A jaką

  1. masz wersję Z2M?
  2. Jaki koordynator (oprócz tego jak jest rozpoznawany) napisz jaki producent i model sprzętu i/lub chipset
  3. Jaka wersja softu koordynatora?

Wciskasz ten ?
Screenshot - 22.02.2023 , 22_16_20

Tak wciskam ten, wciskam też ten podłączony pod S1 ale nic nie daje

@szopen
image