Moduł sensora obecności 24 GHz do DIY (Hi-Link HLK-LD2410)

tak czy inaczej dziękuje i sorry za zawracanie głowy - uczę się tego dopiero.

będę walczył jak będe w domu.

Edit:

@szopen udało się wszystko połączyć. dziękuje za pomoc.

To teraz zostaw informację dla potomnych ze swoją działającą konfiguracją, by inni mogli z niej skorzystać jak z “gotowca”, bo jak sam widzisz wyzbieranie wszystkich informacji z różnych miejsc bywa trudne.

Znalezione w sieci:

Dodanie czujnika obecności LD2410 do inteligentnej wtyczki Sonoff S26:
Adding LD2410 Motion Sensor to Sonoff S26 Smart Plug running ESPHome
sonoff esphome

Najprostszy sposób połączenia czujnika LD2410 z ESP - ESP32-C3:

i obudowa do tego - Case for ESP32 C3 Super Mini and LD2410C.
esp32-c3

3 polubienia

Hej. Podpowiecie jak zupgradeować firmware w wersji bez BLE? Czy LD2410 Tool na windowsa ma taką opcję i po podłączeniu jakimś USB<->UART się to ogarnie?
Nie mogę z poziomu HA włączyć “engineering mode”. Włącza się i zaraz wyłącza.
Pomyślałem ze FW uprade może pomóc.
LD2410 podłączony pod ESP32.

Cześć,
Pytanie do was macie jakiś sprytny i przede wszystkim skuteczny sposób na kalibracje tego rozwiązania?
Mam 2 czujki niby działają ale czasem zdaża się że gubią lub podwieszają. Czujki ma w `wc 1x1m i druga w łazience 3x2m.
Dzięki z góry za opisanie jak poprawić czułość.
Pozdrawiam
Marcin

Zrobiłem obudowę do HLK-LD2410 z czujnikiem światła BH1750 + WeMos D1 Mini.

Obudowa:

Części:

GitHub:

1 polubienie

Witam
Mam pytanko
mam 2 biurka złączone ze sobą (odległość siedzących 2m) chciałem zainstalować ld2410 na wemosie d1 ,celem tego jest aby światło zapalało się w zależności przy którym biurku ktoś siedzi.
Na obrazkach są różne napisy oznaczenia kątów(positive angle, negative angle)
Pytanie czy ja muszę w specyficzny sposób ułożyć ld2410 ?
Czy jednym czujnikiem ogarnę temat czy musze zrobić 2 na każda stronę biurka i ustawić mała odległość?

Wątpię że zdołasz tak ustawić czujniki radarowe by działały tak jak to opisujesz, te czujniki dobrze działają w jednym pomieszczeniu. Jak miałbym robić taki projekt to użyłbym zwykłych czujek ruchu zamontowanych pod biurkiem w miejscu gdzie chowamy nogi.

to trochę mnie zmartwiłeś
znalazłem taki artykuł
https://smarthomescene.com/diy/diy-presence-sensor-with-hi-link-ld2410-and-esp32-for-home-assistant/
i tam jest config na strefy tylko nie wiem czy ten moduł musi być jakoś specjalnie ustawiony w jakims kierunku

Tak, musi. To może być trudne do zrealizowania, ale próbuj.
Można spróbować użyć 2, 3 lub radary zamontowane w różnych miejscach.
Kalibracja będzie wtedy hardkorem ale szansa powodzenia się zwiększa.

Rzucę inny pomysł dla rozwiązania Twojego celu, zamiast czujników radarowych.
Przy tym biurku pewnie siadasz na krześle, więc wydaję się lepszym rozwiązaniem czujnik nacisku. Można by go zamontować w siedzisku ale z uwagi na zasilanie widział bym urządzenie zigbee na baterie zamiast ESP.

Mam, wiedziałem, że gdzieś to już widziałem:

O pierdzielę ktoś tu poszedł w niezły hardkor.
Pomysł fajny, tylko prucie siedzenia jak dla mnie awykonalne.

Masz rację, dlatego ja osobiście szukał bym miejsca gdzieś na siłowniku/teleskopie nogi krzesła. Wykorzystać jego zmianę długości podczas siedania. Ewentualnie wykorzystać czujnik tensometryczny wagi gdzieś na łączeniu siedziska z nogą krzesła.

dzięki za pomysły niestety krzesła nie chce pruć
czujniki były by najprostsze ale nic sensownego w miarę taniego nie widziałem aby wykrywał occupacy mam Aqara P1 ale nie sprawdziło się w łazience.
teraz tyle wszystkiego produkują ze ciężko ogarnąć
zaryzykuje na start te ld 2410 bo płytki wemosa już mam.
Mam parę pomysłów ale musze najpierw nauczyć się na pierwszym potem z następnymi pójdzie lepiej

Jakiś najzwyklejszy SNZB-03 za 30zeta

No ale to czujnik ruchu a jak się nie ruszam to problem, możliwe ze jestem głupi i da się to jakoś w automatyzacji poustawiać a jak próbuje koło na nowo wymyśleć.
A to co exponuje p1 wystarczy ja mam na 30 sekund ustawione

Detection interval

Time interval for detecting actions. Press pairing button right before changing this otherwise it will fail.