Moes knob i regulacja jasności

Cześć, czy już ktoś z was robił ściemnianie tym pokrętłem światła? Nie potrafię sobie z tym poradzić. Dostaje odpowiedzi z pokrętła “brightness_step_up” i “brightness_step_down”. Kombinowałem z moimi małymi umiejętnościami ale nie dałem radu. Jeśli byłby ktoś tak miły to chętnie posłucham mądrzejszych :wink:

Wypróbuj to

Chodziło mi o Node-reda

Dobrze byłoby, żebyś napisał co chcesz tym sterować - od tego zależy.

Sciemniac/rozjaśniać światło + ON/OFF

W życiu bym się nie domyślił! :flushed:…za pomocą czego, w sensie urządzenia chcesz to robić?
Ta knobka to tylko nastawnik i niczym fizycznie nie steruje.

NIe wiem dokładnie o co Ci chodzi. WE (jak w tytule) Moes knob a WYjście dowolne ściemniane światło (np. WLED, KNX ściemniacz itp.) Za pomocą automatyzacji w HA można to spokojnie zrobić ale ja chciałem w Node Red :wink:

Myślę, że w tym temacie powinno być rozwiązanie.

Po ostatnich aktualizacjach w switch node zmienił się zapis
Screenshot - 10.10.2024 , 20_02_23

na

Screenshot - 10.10.2024 , 20_03_00

…aktualizacjach czego? … bo chyba nie NR?

Raczej HA i node-red-contrib-home-assistant-websocket

Flow skopiowałem od ciebie, po ostatniej aktualizacji przestało działać brightness_step_up/down i toggle

Screenshot - 10.10.2024 , 20_34_55
Podobno w action node trzeba zaznaczyć Block input overrides nie wiem czy to do tego służy? Ty jesteś magikiem, ja po prostu wyciąłem
Screenshot - 10.10.2024 , 20_39_50

To sobie qźwa zaktualizowałem :exploding_head: :rofl:

@artpc …próbuje odtworzyć Twój problem … możesz przesłać proces w którym przestało działać?

Twój flow do obsługi knob, zmienił się payload na payload.action do callservice teraz action jest wysyłane wszystko, cały ładunek payload, więc trzeba go wyciąć, zmieniła się też obsługą w node action, trzeba teraz wybrać np. media_play, media_stop I dopiero encję urządzenia.

Odniosłem się do tego w innym temacie.

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Już sobie poradziłem i działa :wink: DZIĘKI

Nie ma takiego dziękowania ! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zamieść swoje rozwiązanie.

:wink: tylko bardzo, bardzo proszę nie krytykujcie bo ja nowicjusz jestem ;-)) BARDZO
flows.json (7,1 KB)

jasnosc = Math.max(0, Math.min(255, jasnosc));

Sprytnie :+1:

1 polubienie

Google Gemini podpowiedział :wink:

Ciekaw jestem jakie pytanie zadałeś? :grin: