MQTT - problem z działaniem z CC2652P

Tak , prześwituje. led czerwony i zielony są przeciwlegle do siebie umieszczone. Widać je jak się wetknie dongla do USB - na chwilę się zapalają.
Nie ma sprawy - przyszły mi przedłużki na USB i Głośnik Nest więc zwaliłem HA i zrobiłem fotę ( no belejako ale telefonem )

Oj tam oj tam. Tu nie ma na co się oburzać. Uważam że układ CH340C jest ok i dlatego - zważywszy na potencjalnych odbiorców postów - pokazałem inny punkt widzenia. Wyłącznie jeden, według mnie, mógł pozostawić obraz krzywdzący dla układu.

1 polubienie

Masz rację, w końcu to jest konstrukcja DIY, a właściwie to już któraś z generacji tej konstrukcji i mogłaby być po prostu lepsza (choć zmiana konstrukcji wprowadziłaby dodatkowy stopień skomplikowania i być, może podniosła cenę).
Podziwiam twoją determinację - nie wiedziałem wcześniej, że produkujesz dongle na bazie tego projektu.
Natomiast w kwestii zasadniczej taka konstrukcja powinna być wystarczająca do użytku (choć nie do końca jestem zachwycony - znasz może rozwiązanie na problem z Touchlink? a skoro “zjadłeś na tym zęby”, to może masz też jakąś podpowiedź dla @Kajetan i @markusa ).

Przykład z panem z kablówki jest z życia wzięty - jakkolwiek chodziło o inny sprzęt równie nierozpoznawalny inaczej niż po podpiętym porcie, co lepsze w nieświadomości skasowałem sobie wtedy firmware nie w tym co trzeba, ale jeśli chodzi o podobne przypadki to nie jestem jedyny - ktoś produkuje bodajże interfejs sterownika pieca (lub sam sterownik? bo na szczegóły nie zwróciłem uwagi, a zbliżoną sytuację wdziałem na jakimś polskim forum - być może nawet tutaj) na bazie jakiegoś modułu ESP i tam sytuacja jest po prostu ta sama.

Dzięki za pamięć Szopen ale ja wczoraj w nocy w końcu uporałem się ze swoim problem. Kupiłem CC2652 i zmieniłem kanał z domyślnego 11 na 25 wszystko łączy się elegancko w najnowszych wersjach. Prawdopodobnie ilość sieci WIFI w bloku i bałaganie w eterze powodował te problemy. Zastanawiam mnie teraz jaka jest różnica w komunikacji na ZHA a w Z2M. Bo na starym CC2531 miałem komunikacje tylko na ZHA a na Z2M w ogóle nie chciało mi ruszyć.

Nie umiem pomóc - u mnie działa zarówno Z2M jak i ZHA (tzn.albo-albo, bo nie można mieć obu równocześnie z tym samym koordynatorem, ale skoro masz 2 koordynatory, to np. CC2652 możesz mieć w Z2M, a CC2531 w ZHA).

Dawno nie pisałem w tym wątku, ale nie dlatego, ze problem rozwiązałem. Status jest niezmieniony pomimo, że:

  1. od sprzedawcy otrzymałem na zamianę koordynator Sonoffa (cos w tym stylu https://shopee.pl/budynek-SONOFF-Zigbee-3-0-USB-Dongle-Plus-budynek-i.545936639.11581156361?gclid=Cj0KCQiAoY-PBhCNARIsABcz771ICCMxGTa5Qrap198_kabOGySxf4zZ4z-oHBqgV63wvHOVfC9h5BIaAoLjEALw_wcB) - nie działało
  2. sprzedawca sflashował mojego dongla i przetestował go raz jeszcze - ponoć u niego działa
  3. od wczoraj walczę z uruchomieniem zigbee2mqtt, ale nadal bez skutecznie. Urzadzenie pali zielona diode, w logach wszystko jest OK, ale wyszukiwanie urzadzeń nie działa.

Zaczalem myslec, ze “cos” musi bardzo skutecznie zakłócać komunikacje bezprzewodowa w moim domu. Mieszkam w szeregowcu, i mam widoczna tylko jedna siec sasiada na niskich kanałach 2,4GHz. Moja siec działa na kanale 7. Czy problem z komunikacja moze byc spowodowany, że sieci 2,4 i 5 GHz działaja na jednym SSID? Routery, których używam, to Asus - stary N66 i nowy AX55

artur

Przeniesienie całego zamieszania do innego środowiska (do pracy) nie pomogło. Inne WiFi (urzadzenia aktywne i konfiguracja), brak innych sieci, a efekt dokładnie taki sam :frowning:

Dwa dni temu wpadłem na pomysł sflaszowania CC2652 i Z2M mi się po tej operacji wyłożył całkowicie.
W logach miałem komunikat że taka sieć już istnieje.
Potem się czepiał że nie ten kanał.
Nawet jak odtworzyłem z backupu samo Z2M miałem tak samo.
Jak mój wkurw osiągnął maksimum poszedłem po bandzie i postawiłem Z2M Edge , kasując stare wpisy od Z2M ( bo ta integracja nawet na czysto nie chciała mi chodzić z softem który jest w donglu a zmieniłem go x razy aby go wykluczyć ).
Firmware dongla to :
image

Jak parujesz urządzenie to stick powinien Ci zacząć migać na czerwono - to zaobserwowałem u siebie.

nie miga na czerwono. pali sie stabilnym, zielonym światłem.

Normalnie to się nie pali - tak mam u siebie gdy włączę że chce parować.

Co masz na myśli pisząc “coś w tym stylu”?
Posiadasz aktualnie koordynator od sonoffa?