Na czym najlepiej postawić HA?

U mnie było coś podobnego, więc zostawiłem bo tam jest wait… chyba po kilkunastu minutach ruszyło i ha pojawił się w sieci, natomiast co do błędu to nie zauważyłem u siebie.

@Fiodor58 problem dalej występuje?

Do wspomnianych wyżej metod/sposobów dodam postawienie HA na QNAP-ie.
Ostatnio Virtualization Station qnapa dostał aktualizację która dodaje m.in. obsługę UEFI.
Wystarczy pobrać obraz maszyny wirtualnej ze strony home assistant np. plik OVA i reszta to klikanie w VM qnapa.

Tak cały czas. Zainstalowałem HA w proxmox lxc contener i zaczynam testy.

Myślicie że raspberry pi 4 z 8GB nie będzie dobre do Home Assistant.

Ja używam 3B+ z zewnętrznym SSD i mam zużycie procesora 2-4% pamięci 40-60%

Do małego mieszkania kupił bym RPi 4 i nie kombinował. Sam mam 4 i nie narzekam a mam napewno więcej integracji niż ty w mieszkaniu kiedykolwiek.

1 polubienie

NASA można samemu zrobić za dużo mniejsze pieniądze niż Qnap lub Synology. Minus jest taki że będzie to kosztowało trochę więcej czasu.
Osobiście mam komputer poleasingowy Dell 7010 w obudowie Tower z i5 3470, 16GB ram.
Mam miejsce na 4 dyski 3,5 cala. (polecam przegląd allegro, ceny mogą zdziwić)
Na komputerze śmiga Proxmox, a na nim VM:
Home Assistant w wersji HassOS
Ubuntu Server 18 LTS
FreeNAS
jakiś czas temu miałem Ubuntu Desktop do nauki i zabawy.
Windows 10 też udało mi się postawić, ale już zaczynało brakować zasobów.

Jeśli tylko nie ogranicza Cię przestrzeń (małe mieszkanie, etc) polecam komputer poleasingowy.
Można zacząć od terminala za 100-200 zł do nauki.

1 polubienie

Polecam Qnap i wirtualizacje na nim

fajnie z tym proxmoxem, tylko że nikt nie powiedział że jest płatny, w najtańszej opcji to 85Eur na rok… chyba że się mylę… mam komunikat, ze nie mam subskrypcji i tak się zastanawiam czy to mi będzie chodzić…?

@luki25 Proxmox jest w pełni darmowy. Można wykupić dodatkową subskrypcję ale to jest dla korporacji. Możesz to zignorować. Wszystko będzie działać.

Proxmox Virtual Environment’s source code is published under the free software license GNU AGPL, v3 and thus is freely available for download, use and share.
A Proxmox VE Subscription is an additional service program designed to help IT professionals and businesses to keep their Proxmox VE deployments up-to-date.

Panowie, część z Was poleca HP t620, raczej używany podejrzewam.
Czy w konfiguracji z 4GB RAMu i 16GB SSD to sprzęt warty rozpoczęcia przygody z HA? (wraz z obsługą kamer)

Pomocne informacje znajdziesz w tym wpisie na blogu Home Assistant - sprzęt: HP T620

Ja korzystam z t620, nie mam kamer, więc nie wypowiem się. Ale za ok. 80 zl więcej kupisz wersję Quad Core. Ja taką mam rozbudowaną do 6GB RAM, dysk SSD 120GB. Obecnie wykorzystuję 20% mocy procesora a sporo automatyzacji już mam zrobione.

Próbuję zainstalowac proxmox na Synology DS720+ i otrzymuję taki komunikat:
No support for KVM virtualization detected.
Check BIOS settiings for Intel VT / AMD-V / SVM
Rozumiem, że muszę zmienić ustawienia w biosie, tylko jak tam się dostać na Synology?

Podobny temat już był. Aktualizacja biosu pomogła.

Z tego co pamiętam dotyczyło to terminali a mnie chodzi o Synology. Nie wiem jak się dostać do biosa w Synology

Ten komunikat masz podczas instalacji proxmox czy podczas uruchomienia vm?

Podczas instalacji, przed zatwierdzeniem licencji. Proxmox się instaluje, moge utworzyc maszynę wirtualną ale jest martwa i wywala błędy.

Nie mam teraz dojścia do proxmox ale o ile dobrze pamiętam to w opcjach maszyny vm możesz wyłączyć kvm może to pomoże.