Nabu casa problemy z polaczenie zdalnym

Dzien dobry. Zarejestrowalem sie w chmure Nabu casa, otrzymalem link do zdalnego dostępu do mojego HA I niestety nie działa: net::ERR_CONNECTION_REFUSED.
Czy musze otworzyc port do HA czy moze cos zle robie. Moze ktos MA z tym doswiadczenia?
Dopiero zaczynam, dziekuje za Ewentualnie porady

Czy w HA w zakładce Konfiguracja - Home Assistant Cloud wpisałeś dane logowania do Nabu Casa i aktywowałeś dostęp zdalny?

Chyba nie, zaraz sprawdze

Jeśli nie to w jaki sposób chcesz się połączyć ze swoją instalacja HA?

W Nabu casa:
Stan polaczenia z chmura : polaczono.
Ale jak wychodze na konto Nabu casa I probuje połączyć się Przez Remote UI to nie laczy:
Connection failed: No response from instance

Aktywowałeś dostęp zdalny?

Wlasnie to z robilem. Zaraz zobacze czy dziala

Niestety dalej nie dziala

Czy w adresie url w aplikacji powinienem wypisac https://, czy tylko to Co mi przeslala Nabu casa?

Po pierwsze edytuj Swoje posty i nie pisz jeden pod drugim. Po drugie w części “Dostęp zdalny” masz link do Twojego nabu casa z którego powinieneś skorzystać.

I na końcu :8123? Czyli port dostepu?

Ten link rowniez nie dziala; wynik jak pisalem wyzej. Przepraszam ale nie wiem jak mam edytowac swoje posty. Robie to pierwszy raz w zyciu.
W kazdym razie bardzo dziekuje za pomoc

Ikonka ołówka pod własnym postem.

Masz dopisane w configuration.yaml

cloud:

https://www.nabucasa.com/config/

Tego faktycznie nie mam. Wpisalem ale nie znam yaml I kontrola poprawnisci pokzuje mi blad w zapisie:
Invalid config for [cloud]: expected a dictionary for dictionary value @ data[‘cloud’]. Got ‘Cloud configuration’. (See ?, line ?).

Czy tak?
cloud:
Cloud configuration
Czy przed cloud albo https jakies space?

Witam
Radio w samochodzie (android) zainstalowany HA , jeszcze 2 miesiące temu wszystko działało super .
Miesiąc temu uruchomiając HA w samochodzie nie odpalała aplikacja ale wysyłała odczyty sensorów do serwera HA .
Oczyściłem pamięć podręczną , odinstalowałem i ponownie zainstalowałem lecz aplikacja wisi w próbie połączenia do serwera ( foto)


Obojętnie czy przez połączenie lokalne czy przez Nabu casa.
Aplikacja Ariela działa dobrze.
Przez przeglądarkę Chrome, działa ok.
Inne androidy w domu działają ok.

Masz może jakiś pomysł co może wykluczać tylko radio samochodowe ?

Masz w configuration.yaml

default_config:

To powinno wystarczyć

cloud:

(wpisane bez poprzedzającej spacji)

Nie ma potrzeby aby uzupełniać konfigurację o ten wpis.
Natomiast w polu Publiczny adres URL wklej adres nabu casa i po sprawdzeniu konfiguracji restart HA

Zrobilem zrestartowalem I Nadal nic. Moze na końcu adresu od Nabu casa powinienem dopisac. :8123. ?

Jak wychodze na HA w logach widze:

Login attempt failed

Login attempt or request with invalid authentication from 192.168.178.201 (192.168.178.201). See the log for details.

28 sekund temu

Wykasowałem wpis z konfiguracji, restartScreenShot_20210901181729

Nie mam możliwości wpisania konfiguracji tak jak na Twoim zrzucie


“Edytor wyłączony, ponieważ konfiguracja jest przechowywana w pliku configuration.yaml.”
W pliku nie mam tej konfiguracj :thinking:

Tryb zaawansowany masz włączony?

Tak i jestem zalogowany jako właściciel .
Po wykasowaniu wpisów jestem not_home i wszystko się wyłączyło :grinning:
Jestem w Amsterdamie :grinning: :hushed:

@krskrab chyba nie doczytałeś wpis uzupełnienia pola “Publiczny adres URL” pisałem do @anestnawal