Nabu casa problemy z polaczenie zdalnym

Ok
Chciałem mieć skonfigurowane tak jak Ty, ale widocznie mam za starą instalacje i aktualizacje prawdopodobnie nie naprawą tego .

Adres Nabu casa bez kropki na końcu
https://xxxxxxx7iwm.ui.nabu.casa

@krskrab ja mam najnowszą wersję ale tych wpisów nie zmieniałem od roku. Pokaż jak masz skonfigurowany w configuration.yaml “default_config:”

1 polubienie

Ani bez kropki ani bez slaha.
Otrzymuje takie logi
:slight_smile:
Logger: hass_nabucasa.remote
Source: /usr/local/lib/python3.9/site-packages/hass_nabucasa/remote.py:321
First occurred: 19:36:39 (98 occurrences)
Last logged: 20:37:36

Timeout connecting to snitun server

A ponizej:

2021-09-01 19:36:39 ERROR (MainThread) [hass_nabucasa.remote] Timeout connecting to snitun server

2021-09-01 19:37:14 ERROR (MainThread) [hass_nabucasa.remote] Timeout connecting to snitun server

2021-09-01 19:37:52 ERROR (MainThread) [hass_nabucasa.remote] Timeout connecting to snitun server

It’d.

Znalazłem mój błąd :pleading_face:

 time_zone:

Miałem w konfiguracji na samym dole, po wykasowaniu mogę konfigurować
Dziękuje

Poniżej na czerwono zaznaczyłem link nabu casy. Czy jak ten link wkleisz do przeglądarki też nie możesz się połączyć?
4

Dodatkowo pokaż jak u Ciebie wygląda ten fragment:
8

Konto Nabu Casa

anestnawal@yahoo.de

Trial user. Trial expires Oct 01, 2021.

Status połączenia z chmurą

Połączono

Nie umiem zrobic zrzutu obrazu w komorce ale skopiowalem tresc.
W dostep ie zdalnym jest tak jak u ciebie. Skopiowalem link I wkleilem do aplikacji. Probowalem rowniez, bezposrednio po zalogowaniu w nabucasa, klikac w link adresu I też nic. Czy musze otworzyc port w ruterze? Mialem nadzieje ze da sie tego uniknac

Dostęp zdalny

Chmura Home Assistant umożliwia bezpieczny zdalny dostęp do instancji Home Assistanta z dala od domu. Twoja instancja będzie dostępna pod adresem https://bj45vxxxxxxxxxxxxxxxxx5xro.ui.nabu.casa.

Połącz automatycznie

Włącz tę opcję, aby mieć pewność, że ta instancja Home Assistant jest zawsze dostępna zdalnie.

Moze jeszcze jakies znaczenia MA to, ze HA jest zainstalowany na proxmox ie?

Chyba skończył się Tobie okres próbny dostępu zdalnego przez NabuCasa…

Spróbuj usunąć urządzenie w HA z listy urządzeń i w aucie dodaj ponownie.

Dopiero sie zaczal. Uaktywnilem go przedwczoraj

:bulb: Eureka. Problem rozwiazal sie Sam. Dzis Nagle aplikacja laczy sie zdalnie z moim HA.
Prawdopodobnie process rejestracji I aktywacji w nabucasa trwa dluzej niz 1-2 dni.
Wszystkim, ktorz poswiecili mi czas bardzo dziekuje I pozdrawiam

Czasami można się pomylić: “Użytkownik próbny. Okres próbny wygasa 1 października 2021 r.”

Faktycznie :slight_smile: Jestem cały miesiąc do przodu z terminami :slight_smile:

witam kolegów,

Zarejestrowałem się w nabu, skonfigurowałem wszystko i dostęp zdalny na okresie próbnym działał bez zarzutu.
Po opłaceniu konta zdarza się że nie mam połączenia, czasami to samo przechodzi, czasami muszę ponownie wkleić adres (ten sam adres) a czasami uruchomić ponownie HA.

Nie wiem gdzie szukać lekarstwa. Mam kilka istotnych alarmów w HA i całość opiera się o powiadomienia na telefonie, a w tej sytuacji nie mogę polegać na chmurze.

edit:

Akurat straciłem połączenie, chociaż jestem na wifi, nic nie robię, zobaczymy kiedy się samo naprawi.


edit 2:

po paru minutach spróbowałem połączyć się przez stronę nabu, udało się. nic nie zmieniałem tylko od razu zamknąłem przeglądarkę po czym wszystko zaczęło działać normalnie.

To raczej nie jest problem integracji/chmury, tylko połączenia, przeglądarki, routera, firewall.
Zalecane:

  1. Wyłączenie firewall lub innego programu filtrującego ruch sieciowy.
  2. Wyczyszczenie przeglądarki (Dane przeglądania, cookie )
  3. Sprawdzić poprawność DNS w telefonie jeżeli ustawione ręcznie, w routerze ewentualnie wyłączenie routera z sieci na 1-2 min
  1. Nie mam nic takiego, chyba że coś zintegrowane w systemie tel to P20pro

  2. Mogę spróbować, ale co to pomoże skoro aplikacja HA działa niezależnie od przeglądarki a w razie problemów to właśnie logowanie przez stronę nabu pomaga uzyskać dostęp.

  3. Skoro logowanie przez stronę nabu jest możliwe tzn serwer z HA jest dostępny dla ruchu z zewnątrz. ale oczywiście spróbuję.

Tu masz dokładny powód problemu:
image

a tu fajny opis problemu:

czyli z dyżym prawdopodobieństwem Twój telefon stracił połączenie do sieci lokalnej albo do loklanego serwera DNS, spróbuj zamiast nazwy homeassistant.local wpisać adres IP i zobaczycz czy problem się będzie powtarzał.

hej, dzięki za odpowiedzi,

moje obecne ustawienia adresów wyglądają tak:

witam ponownie,
proponowane rozwiązanie, czyli zmiana adresu na adres IP rozwiązało problem. i przez kilka tygodni wszystko działało super.

jednak po tym czasie zaczął pojawiać się inny błąd, pojawia się on tylko na połączeniu wifi, z po za sieci lokalnej, wszystko działa.

to samo dzieje się na telefonie żony.

dodam tylko że nie zawsze, czasami nie ma problemu z połączeniem. A najzabawniejsze jest to że widgety które mamy na telefonach działają zawsze bez problemu.

a i nie zmieniałem nic na routerze ani w ustawieniach HA czy telefonów.

1.Lokalny adres podaj - …nabu.casa

2.A lokalny adres ja mam taki :

  http://192.168.68.184:8123

http …nie https…