Nauka Node-RED - Lekcja 12 - Poznajemy nod: Events state

Zapraszam do dyskusji dotyczącej poniższego materiału:

1 polubienie

Nie chcę tworzyć nowego wątku, a wydaje mi się, że moje zapytanie dotyczy tego nodu.
Zrobiłem sobie automatyzację do nawilżacza powietrza:

Chodzi mi głównie o wyzwalacz events: state - encja jest wpisana jako pomiar wilgotności w pomieszczeniu i oczywiście działa wyzwolenie bez problemu, ale chciałbym żeby zrobić zakres czyli wyzwalał się między 45-65 %. Jeśli jest poniżej 50% bo tak mam ustawiony wyzwalacz to super natomiast problem jest w tym, że jak się podniesie do ponad 50% to świeci się na czerwono i nie wysyła informacji do kolejnych nodów o wartości wilgotności, więc po przekroczeniu 65% nie wyłączy się nawilżacz tak jak mam ustawione.
Jak zrobię wyzwalacz poniżej 65% to super działa i nawet się wyłączy, ale jeśli wartość spadnie do 64 to znowu się włączy proces.
Jak zrobić, żeby wyzwolił mi proces jeśli jest poniżej 50% i żeby przesyłał mi też informację do pozostałych nodów które w danym czasie ustawiają prędkość.

Zdejmij ograniczenie dla nodu events: state, a dopiero za nim zrób switch dla różnych ścieżek w zależności od zakresu:


image
image

Dziękuję za podpowiedź jutro przetestuję. Jak już skończę mogę udostępnić jak ktoś będzie chętny.

Niestety nie zadziałało, więc chyba utworzę nowy wątek. Może ktoś jeszcze coś podpowie.

Na pewno dobrze to zrobiłeś? Logicznie myśląc switch do tego jest jak znalazł, może coś pominąłeś

Być może Łukasz, zrobiłem nowy wątek jest tam całe flow, jeśli możesz rzucić okiem, będę wdzięczny

@pawelwaz spróbuję na to dzisiaj popatrzeć

Super, dziękuję z góry.