Node Red opóznienia z wtyczki Zigbee2Mqtt

Witam,
Zaobserwowałem u siebie w Node-Red dziwną przypadłość w postaci opóźnień w otrzymywaniu informacji z dodatku Zigbee2Mqtt.
Po kolei:
Po restarcie HA naciskając na dowolny z przycisków Zigbee skonfigurowanych do zapalania światła reakcja przycisków jest niemal natychmiastowa. Wystarczy, że wejdę w Node-Red, zrobię cokolwiek i nacisnę Deploy, po naciśnięciu przycisku od światła reakcja jest wolniejsza.
Po kolejnym Deploy w Node Red lag każdego przycisku jaki posiadam wynosi ok 2s.

W logach interfejsu Z2M otrzymuje natychmiast odpowiedzi od przycisków więc przyczyna leży w samym NR.
Po restarcie samego dodatku NR, wszystko działa jak należy (do czasu aż nie zacznę edytować procesów)

Home Assistant postawiony na terminalu HP T620 na proxmoxie.

Teraz ciekawostka:
Postawiłem na nowo Proxmoxa, zainstalowałem od zera HA i problem dalej ten sam…

O co chodzi? Nie miałem czegoś takiego wcześniej.

Sprawdź czy nie utworzyłeś za wiele wirtualnych serwerów przy importowaniu procesów.

Moja wersja NR w HA Current version: 9.2.1 
Wersja NR v1.3.5

Z moich obserwacji po którejś aktualizacji NR lub aktualizacji dodatków palette, niektóre flow (przepływy) wyglądają na zawieszone i nie widać by coś się w nich działo, brak odczytów stanów, zaznaczam ze stany powinny się zmieniać choćby przez input_boolean w HA ale niestety nic się nie dzieje . Po wejściu do NR otwarciu danego flow i kliknięciu każdego noda z osobna DONE a potem DEPLOY flow wraca do życia . Wcześniej nic nie było zmieniane w danym flow i działał on prawidłowo