Node-Red powiadomienie o wykryciu ruchu gdy nikogo nie ma w domu

Takie pytanie - bo znając życie jest to pewnie banalnie proste.
Chciałbym zrobić dla kamerki yihome automatyzacje w nodered:
Jeśli kamerka wykryje ruch w mieszkaniu następuje sprawdzenie czy mieszkańcy są w domu - jeśli którykolwiek jest w domu to nic się nie dzieje, jeśli nie ma w domu żadnego z trzech mieszkańców to wtedy leci powiadomienie do mnie na telefon że wykryto ruch.

Wszystkim w domu skonfigurowałem appki na telefonach więc jak są poza domem to faktycznie w HA jest status “poza domem”. Jeśli chodzi o wykrywanie ruchu to mam podpiętą YI Home 1080 z hakowanym softem więc jest zintegrowana z HA i wykrywanie ruchu ma swoją encję “binary sensor… motion detection” która działa bez problemu i bez żadnego zewnętrznego softu

W zasadzie powinno być to proste - jeśli encja motion detection zmieni stan → sprawdź czy nikogo z użytkowników nie ma w domu… no i tu w sumie się zatrzymałem. Jak w nodach zrobić, żeby sprawdzane były trzy warunki naraz i jeśli trzy są spełnione (np. nikogo nie ma w domu = true) to idziemy dalej, czyli wysyłamy info na telefon

Jeśli 3 mają być spełnione to proste, jeżeli 1 jest tak to lecimy dalej do 2 jesli nie to koniec, jesli 2 na tak to lecimy do 3 jeśli nie to koniec, jeśli 3 na tak to cośtam jeśli nie to koniec.
Popatrz tu 2 warunki spełnione - #4 przez marcinwojciesz

Dzięki za odpowiedź. Wreszcie miałem chwilę czasu by przysiąść i rozwiązałem to trochę inaczej :slight_smile: Stworzyłem grupę z device trackerami każdej z osób. Jak ktokolwiek z użytkowników jest w domu to stan grupy jest “home”, stan zmienia się na not_home dopiero jak wszyscy wyjdą z domu. I teraz jak encja kamerki “motion detection” wykryje ruch to sprawdzam jaki jest stan grupy i wtedy w zależności od stanu wykonuje daną czynność :slight_smile:

1 polubienie

Możesz podpowiedzieć jak zrobić taką grupę sprawdzającą kilka encji? Lub podeślij swój flow, jeżeli możesz.

Zobacz wątek

Mam taka samą kamerę jak założyciel tematu, również shackowaną. Podłączałem ją zgodnie z filmem Artura, niestety pojawiła się tylko encja camera.camera, żadna inna. Obraz jest, encji motion ani widu ani słychu. Jakiś pomysł pomocni ludzie ?
Pozdrawiam

Sorrki za takie opóźnienie juz nadrabiam - mój flow do wykrywania ruchu i powiadamianiu w załaczniku:

HA_powiadomienie.json (4,6 KB)

Jesli chodzi o grupe sprawdzającą to zrobiłem taka grupe:

rodzina:
  name: Rodzina
  entities:
    - person.slawek
    - person.iwona
    - person.kuba

i w node red sprawdzam stan “home” lub “not home”. Jeśli ktokolwiek jest w domu to stan jest home, jak nie ma nas wszystkich to wtedy jest “not home”