NodRed 1.6 po aktualizacji wszystko zgineło?

Po aktualizacji do wersji 1.6 zginęły mi wszystkie flow. Przywrócenie poprzedniej wersji nic nie zmienia. Jak mogę odzyskać moje flow?

Frenck opisuje sposób w jaki należy naprawić wersję 16.0.1:

1 polubienie

co on ma na myśli przez restore + home assistant config ?
chodzi o backup robiony przy updacie core ?

Na moje oko potrzebujesz 2 backupów

  1. Addona NR - backup tworzony podczas jego aktualizacji
  2. konfiguracji HA, ten musisz sobie sam przygotowywać cyklicznie, z którego przywrócisz sobie konfigurację HA (u siebie robię taki automatycznie raz na tydzień)

ehh… no to musze wszystko od nowa pisać

Tylko od czasu ostatniego backupu.

taa… a jak nie mam ?

Edit:

próbowałem szukać usuniętych plików na dysku żeby je odzyskać, ale nie znajduję nic sensownego

Po pierwsze poczytaj wskazane issue, ja nie mam tego problemu, więc nie wnikam w szczegóły (życie jest za krótkie by się aż tak wczuwać w cudze problemy związane z brakiem backupów), napisałem jak rozumiem to co napisał @Frenck, ale czasem bywało, że autorzy przygotowywali zaawansowane skrypty umożliwiające usunięcie uszkodzeń (czyli bez przywracania backupu). Nie wiem czy to w ogóle jest możliwe w tej konkretnie sytuacji.

A tak poza konkurencją to polecam zachować szczególną ostrożność przy aktualizacjach w najbliższych dniach czegokolwiek, bo zmiany wprowadzane w HA są dość radykalne i backupy mogą nie da się odtworzyć automatycznie, być może będzie trzeba też się zająć rekonfiguracją tworzenia automatycznych backupów.

Obecnie jest dostępna wersja 16.0.2 - czyli raczej już bez błędów. Można spokojnie aktualizować ? czy poczekać ?

Ta wersja jest wskazana jako bezpieczna, zazwyczaj “trefna wersja” jest tylko jedna, a po wykryciu krytycznych błędów jest natychmiast wycofywana z dystrybucji.

Jeśli masz backup który tworzy się podczas aktualizacji HA (np. jeśli aktualizowałeś z wersji 2023.10.5 to będzie się on nazywał “core_2023_10_5”) wypakuj folder i po wypakowaniu w lokalizacji:
core_2023_10_5/ homeassistant/data masz folder “node-red”. Zawartość tego folderu skopiuj do HA do folderu /homeassistant/node-red (wcześniej nazywał się config/node-red). Dalej uruchom nod-red w wersji 15.1.1 a następnie zaktualizuj do wersji 16.0.2.

2 polubienia

Mam ten sam problem. Prośba o info gdzie rozpakować ten pobrany backup i jak dotrzć do folderu HA. Nie do końca jeszcze wszystko rozumiem w tej strukturze:-(

harryON

Na komputerze (PC/laptop).

Zainstaluj Samba share

1 polubienie

U mnie kopia całego HA robi się raz w tygodniu i było to 3 dni temu. Przywróciłem ten backup i zrobiłem aktualizacje NR 16.0.2 i wszystko wróciło do normy.

Nie ma potrzeby przywracać całej kopi. Chodzi tylko o pliki z node-red. Ale oczywiście można i tak.

1 polubienie

Panowie a ja mam w ogóle jakąś dziwną sytuację. Przywróciłem również backup całościowy z przed 3 dni i automatyzacje w nodzie działają ale dodatek nie jest uruchomiony i nie chce się uruchomić :confused: aktualizacja też nic nie zmienia.

Nie mam jakiegoś super doświadczenia w przywracaniu całości , ale po takim zabiegu jak coś wygląda na niedziałające, a działa jak w Twoim przypadku, to warto uruchomić system od zera, i nie uruchomić ponownie HA, tylko cały system.

1 polubienie

Dziękuję, zadziałało.

A tak naprawdę, zamiast przywracać całe backupy, wystarczyło zatrzymać działanie dodatku NodeRed, następnie z najświeższego backupu HA wyodrębnić z katalogu node_red jeden plik flows.json (bo tylko jego zawartość ulegała uszkodzeniu, a w zasadzie resetowana do ustawień domyślnych ) i skopiować go do katalogu, do którego NodeRed migrował swoją konfigurację. Znajduje się on obecnie, zgodnie z nowymi założeniami zmian w HA, w katalogu addon_cofigs, który z kolei leży na tym samym poziomie co katalog config czyli obecny homeassistant.

1 polubienie

Jak w przypadku innych Dodatków wszystkie zostały/zostaną przeniesione do nowego katalogu addon_configs pliki / konfiguracje zostały tam przeniesione

poprzednie katalogi są puste, dlaczego nie startują dodatki to już inna para kaloszy,
zapewne są to błędy w plikach konfiguracyjnych danych dodatków odnoszące się do starych lokalizacji.