Nowa oficjalna integracja Tuya v2 (od wersji HA 2021.10 zastępuje starą intergrację chmurową)

Ubrali Płaszczyk pod nazwą “Integracja HA” i dalej chcą wciskać swój stary kit “Cloud” :slight_smile:
Strach aktualizować sprzęt Tuya czy to WIFI czy ZigBee, bo po którejś z aktualizacji może się okazać ze sprzęt Zigbee nie będzie działał bez integracji Tuya V2

Dzisiejsza aktualizacja Tuya v2

Stara “oficjalna” integracja chmurowa (tzw. v1) była zbudowana z użyciem metod reverse-enginnering’u, tym razem jest to (v2) stworzone w porozumieniu z producentem ( de facto dostawcą technologii, a nie producentem sprzętu dla użytkowników końcowych).

Obie te integracje są chmurowe i pod tym względem nic się niby nie zmieniło.
(no jednak zmieniło, bo dostęp nieoficjalny był bezterminowy, ale aktualizacje firmware istotnie mogą odciąć dostęp w stary sposób).

Jeśli chodzi o WiFi to IMHO to jest niemal pewne (v1 zapewne korzystało z luk w systemie).

W przypadku Zigbee i tak olali wiele istotnych części tego pseudostandardu już na wstępie, a mimo to sprzęt daje się obsługiwać (no głównie dzięki tzw. quirks, czyli obsłudze wyjątków w otwarto-źródłowych integracjach Zigbee), no ale wszystkiego nie mogą olać, bo musieliby usunąć logo Zigbee z pudełek.
Nawet takie korpo jak Philips (swoją drogą twórcy tego pseudostandardu) się ugięło pod presją użytkowników w kwestii kompatybilności z innymi producentami.

Masz jakiś link źródłowy?

HACS - Tuya v2 - v1.6.0

1 polubienie

Na koncie Tuya i w telefonie mam widoczne wszystkie urządzenia, jestem podpięty pod serwery Central Europe Data Center (strona Tuya) (W apce mam - POLSKA). Niestety nie da sie zalogować do panelu TUYA 2, jaki kod kraju wpisujecie ? 48 (Polska) ? W apce loguje się bez problemu, ale nie da sie tymi samymi danymi zalogować na HA, oczywiście po podaniu Access ID i Access Secret itd…

Nie wpisuje się kodu kraju, tylko wybiera Polskę (czy cokolwiek innego, co odpowiada prawdzie) z listy w GUI, oprócz tego trzeba podać jeszcze

  • Tuya IoT Access ID
  • Tuya IoT Access secret
  • login, który używasz w danej aplikacji (apki są 2, chmury są 2, konta mogą być różne, ale każde trzeba autoryzować przez QR - każde prawdopodobnie trzeba dodać oddzielnie, ale nie mogłem tego przetestować, bo mam cały sprzet tylko na 1 sub-chmurze)
  • hasło do tej aplikacji

te 2 pierwsze to dane do uzyskania z twojego developerskiego konta Tuya

Nie mam listy GUI, tylko miejsce na wpisanie kodu

?


Mam TUYA 2, tam nie ma takiej listy jak u Ciebie, a po dodaniu w normalnym menu od TUYA, tym z twojego przykładu, nie mam dodawanych żadnych urządzeń.

Tak to wygląda w HA 2021.10.05 i 2021.10.06 (nie pamiętam w której wersji dodawałem to u siebie ale wtedy już tak wyglądało), może warto spróbować wyczyścić cache przeglądarki? (bo właśnie sprawdziłem to na innych instalacjach, gdzie nie używam tej integracji i tam też to tak wygląda, sprawdzane w firefoxie na PC i chrome na smartfonie).
PS a co to jest “panel tuya 2”, bo to powyżej to standardowe menu integracji (GUI) w HA.

Możesz streścić co masz na myśli lub podać konkretny timecode? to kolejne 15 minut mojego życia… (a filmik był już linkowany wyżej), ale najwyraźniej nie jest to do niczego potrzebne, skoro u mnie działa a nie musiałem instalować żadnej niestandardowej integracji.

time 11.31, tam podaje dane + kierunek, u nas 48, lub +48. Chodzi o to że co bym tam nie wpisał to od nowa leci, nie loguje. A na tym zwykłym GUI które podajesz loguje się, ale nie pokazuje żadnych urządzeń. Wcześniej to wszystko działało.

To chyba masz starą integracje bo w nowej na pewno nie ma country code przez numer telefonu.
Jak @szopen napisał wyczyść cache przeglądarki. Albo masz dwie integracje zainstalowane i złą wybierasz.

Jeszcze jakbyś sypnął linkiem do repo, bo naprawdę nie mam siły o tej porze

Możliwe, to która jest właściwa i najodpowiedniejsza ?

Dodawałeś to repo ręcznie do HACS? bo bez tego nie było tego w “sklepie”?

Ręcznie “niestandardowe repozytoria” przez HACS

Nie było pytania - jest w dokumentacji, sprawdzę czy z tym dodatkiem nadal działa i idę w kimę.

edit:
Działa (na testowej instalacji na której nie mam użytej oficjalnej integracji, na produkcyjnej jednak się nie odważyłem ;P), wpisałem 48
(na pierwszym ekranie Smart Home PaaS)