Nowa wersja wtyczki zigbee2mqtt (wątek archiwalny!)

Czy ktoś mógłby sporządzić mini poradnik jak bezproblemowo przejść na nową wtyczkę począwszy od zmiany repozytorium a skończywszy na skopiowaniu odpowiednich katalogów?
Wyjaśniam że jest to potrzebne ponieważ poprzednia wtyczka to już tylko wersja archiwalna. Nowa jest od 1.18 bodajże

A z czego chcesz przechodzić, z jakiej wersji?

Z 1.17. 1-4 która już nie będzie aktualizowana

Poniżej opis jak zrobiłem to u Siebie z wersji 1.17.1-4.
Przed przejściem na wersję 1.18.1-1 skopiowałem konfigurację addona oraz wykonałem snapshota.
Odinstalowałem Zigbee2mqtt następnie dodałem do repozytorium nową wersję wtyczki wklejając link https://github.com/zigbee2mqtt/hassio-zigbee2mqtt
Zainstalowałem nową wersję addona, wkleiłem konfigurację z poprzedniego i uruchomiłem.
Ruszyło bez problemów.

3 polubienia

wykonałem aktualizację zgodnie z Twoim opisem i wszystko działa poprawnie! :slight_smile:

Aaaa i zrobiłem jeszcze jeden krok przed aktualizacją - snapshot w proksmoksie :slight_smile:

Słuszna uwaga, dla mnie to oczywistość ale ktoś może o tym zapomnieć - dopisałem.

1 polubienie

w którym miejscu dokonuje się tej zmiany? Przejrzałem na szybko Zigbee2mqtt / Settings i nie widzę tam pola do zmiany mocy :expressionless:


Na dole

Wreszcie można też żarówki z Ikea zaktualizować, wystarczy zaznaczyć okienko z test url. Wcześniej było troszkę trudniej dla laika

Przecież jest aktualizacja do nowej wersji 1.18.1-1 - wczoraj się pojawiła.

Dokładnie, właśnie zaktualizowałem i również nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi.

Wersja 1.18 pojawiła się dwa tygodnie temu i nie była dostępna jako aktualizacja z wersji 1.17

Przez kilka tyg twórcy wyraźnie pisali że poprzednie repozytorium nie będzie aktualizowało wtyczki. Teraz tworzy ją ktoś inny z koenkiem. Może się dogadali po prostu bo za dużo ludzi zostało na starej wersji. A może tak czy siak trzeba zmienić jeśli to jednorazowa aktualizacja ze starego adresu.
Ot i cała historia

A mam takie małe pytanko bo chyba mi gdzieś umknęło bo teraz zauważyłem że Czujki otwarcia drzwi i okien podają temperature jaki czuki ruchu a wydaje mi się że wcześniej tego nie było

Prawdę mówiąc nie rozumiem o co chodzi… mam wersję 1.18.1 nie zmieniałem żadnego repozytorium, po prostu zrobiłem update z supervisora i tyle

I przy tym stwierdzeniu zostańmy. Jeśli przeczytasz temat to może zrozumiesz.

Przymierzam się do update z 1.18.1-1 do 1.22.1-1, mam HA od kilku miesięcy, ale jeszcze update Z2M nie robiłem. Czy opis przedstawiony przez @rafkan jest ok i znajdzie zastosowanie przy przejściu z każdej wersji? Nie chciałbym stracić urządzeń i konfiguracji, a na github opis jest dość ubogi :stuck_out_tongue:

Po to masz zrobić backupy i snapshota, żebyś mógł przywrócić starą konfigurację, a gdyby coś poszło nie tak to i starą wersję integracji.

1 polubienie