Nowicjusz szuka pomocy :)

Odpaliłem w końcu HA i zacząłem zabawę.
Możliwości są ogromne, aczkolwiek mam chwilowe załamanie.
Myślałem że będzie to nieco prostsze oraz zajmie mniej czasu.
W Tuya zrobiłem to w moment - tutaj wiem że zajmie to mnóstwo czasu, a żona już marudzi :slight_smile:

Zrobiłem integrację z Tuya i większość urządzeń widzę. Niestety nie widzę niektórych urządzeń(zigbee) takich jak czujniki ruchu, zalania, gazu i dymu, pilotów bezprzewodowych a także urządzeń na wifi.

Czujnik ruchu udało dodać się bezpośrednio do HA przez Conbee 2, pilota niestety nie. Reszty jeszcze nie sprawdzałem.

Czy ktoś byłby chętny na pomoc w tym wszystkim? Oczywiście płacę złociszami :slight_smile:

hej.

Ja też jestem kompletnym nowicjuszem z HA. Dopiero tydzień się tym bawię i zaczynam go poznawać dopiero ale jedno co Ci mogę doradzić, to olej to co żona mówi (moja codziennie mi zjebki puszcza:D) i ucz się/poznawaj HA. Niekonieczne jest od razu abyś zaczynał programować, nawet proste automatyzacje póki co Ci wystarczą a z czasem zaczniesz to wszystko ulepszać - takie jest moje zdanie i tak ja robię. Obecnie np automatyzacje wydaje mi się, że ogarniam, ale mam problem z roletami, tu mi automatyzacje nie działają:/ Napisałem na forum temat, może ktoś pomoże :wink:

Co do tej nauki, jeszcze tydzień temu jak patrzyłem na kod, to oczopląsu szło dostać, dziś udało mi się zaimplementować bota z powiadomieniami na whatsapp :wink: Czytać czytać i jeszcze raz czytać, tego w necie jest od groma, także przy chwili wytrwałości będziesz w stanie to ogarnąć, jestem pewien !:slight_smile:

2 polubienia

Daj Żonie kartę bez limitu i będziesz miał spokój .

Akurat ten sposób już wykorzystałem na inne tematy :joy:

To już było - Powiadomienia na WhatsApp - żona zadowolona :slight_smile:.

1 polubienie

Tak ale jak pisałem, ja - nowicjusz to zrobiłem:D

1 polubienie