NSPanel - nowy produkt sonoff-a

Sonoff wypuścił nowy produkt - Sonoff NSPanel

1 polubienie

Jeszcze Kickstart czy już można kupić?

Przekopałem oficjalny sklep iTead’a i znalazłem tylko to:
https://www.kickstarter.com/projects/sonoffnspanel/sonoff-nspanel-smart-scene-wall-switch

Czy tylko ja mam wrażenie, że lepiej powiesić starego lub nowego budżetowego smartphone’a bo będzie miał dużo większą funkcjonalność niż ten NSpanel?

I tak i nie, smartfon + ładowarka + ramka + czujnik temperatury = NSPanel
Co do funkcjonalności to smartfon przewyższy NSPanel, ale to też zależy ot tego, co oczekujesz od wyświetlacza zamontowanego jako włącznik na ścianie.
Z filmików na YouTube wynika że ma wady w postaci Lagów na dotyk (na oko do 1s). I standardowych opóźnień w zadziałaniu dla urządzeń WiFi.

1 polubienie

Nic dodać, nic ująć. W moim przypadku ten panel się nie sprawdzi bo przyciski mam zamontowane na wysokość 90 cm od podłogi.

Tu masz szczegóły:
https://www.kickstarter.com/projects/sonoffnspanel/sonoff-nspanel-smart-scene-wall-switch
Etap:

Do panelu można wgrać ESPHome lub Tasmotę i podszykować pod siebie. Znalazłem ciekawy film

2 polubienia

2 posty zostały podzielonye na nowy temat: Seeedstudo reTerminal - panel dotykowy na bazie RPi CM4

A tu już gotowe rozwiązanie do zastosowania:

Jak pisałem wcześniej przyciski mam nisko na ścianie ale :thinking: coraz bardziej chodzi mi po głowie aby przygotować w niektórych miejscach w domu miejsce na taki panel bo potrzebuje on tylko kabla zasilającego. W ostateczności mogę go zamontować w puszkach do rolet tylko trzeba będzie oprogramować te dwa fizyczne przyciski, wymagany będzie co najmniej interlock, do tego pozycja rolety i robi się pod górkę :worried:.

Czy ktoś już bawił się tym panelem?

Panowie, może ktos miał podobny problem.
Posiadam NS Panel, po wcisnieciu fizycznego przycisku na panelu, nie zmienia sie stan w HA. W zaden sposób nie mogę wymusić synchronizacji stanów. Macie na to rozwiazanie, bez koniecznosci zmiany softu?

Nie napisałeś w jaki sposób jest integrowany NSPanel z HA.

Przez dodanie integracji w yaml. Inne włączniki działają bez problemu, teraz zakupiłem ns panel i nie synchronizuje zmiany stanu.
Przykładowo, klikam w encji suwak na on, na chwile się przesuwa a po chwili wraca na off przy czym nie zmienia sie w logach zmiana stanu. Sprawdzałem w ustawienia NSPanelu i opcja ustawiania impulsu jest wyłączona. Robilem upgrade firmware do najnowszego dostępnego SonOff i niestety rowniez bez zmian.

image

Suwak w GUI wraca na swoje miejsce m.in. gdy HA nie ma połączenia z urządzeniem docelowym, ale w chwili kliknięcia “nie wie” że tej komunikacji brak.
(to taka dość ogólna reguła nie związana z twoim sprzętem, nie mam NSPanel i nie wnikałem czy można rozwiązać inaczej integrację takiego panelu z HA).

Czy w ogóle masz jakikolwiek objaw, że HA komunikuje się z panelem?

PS to że naklepałeś jakiś YAML, nie znaczy, że on zadziała, z jakiej integracji korzystasz, bo widzę, że sonoff: nie jest standardowym komponentem (jakieś repo? linki?)

Standardowa konfiguracja Ustawienia-integracje-Sonoff.
Komunikacja z sonoff fizycznym urządzeniem jest. Jak klikam w HA na nspanel sw1 i włączam go to włącza się na fizycznym urządzeniu przycisk, ale w panelu HA wraca do suwaka wyłącz i ani na chwile nie zmienia sie stan w HA w logach, na fizycznym urządzeniu zostaje jako włączone.

Z tego co kojarzę to integrują to z Sonoff LAN i eWelink - Smart

Cytat

Udało się wgrać tasmotę, zrobić własne UI i doprowadzić do działania całość zgodnie z założeniami - być może z ESPhome lub innym podobnym jest prościej pod tym względem.

???
powaga? przecież integracja z Sonoff nie jest standardowym komponentem HA
No i skąd masz treść tego YAMLa?

Czy panujesz nad swoją instalacją HA?
Przecież żeby uzyskać takie “standardowe” okienko dodawania integracji
custom_integration_Sonoff_2022-09-20_21-32
trzeba najpierw doinstalować komponent niestandardowy (jak sama nazwa wskazuje nie jest on standardowym składnikiem HA przynajmniej w dniu dzisiejszym i w najbliższych dniach się to nie zapowiada) - to jest ten link do repo, o który pytałem:

więc posłuż się dostępną tam dokumentacją…

Może trzeba przejrzeć istniejące problemy (issues)?

1 polubienie

Szanowni, problem rozwiązany, NS Panel poprawnie integruje się z HA przez eWeLink Smart Home. panu pieniaczowi dziękuje i odpowiadam - …tak panuje nad swoja instalacja HA!

Wspaniale kolego obrażalski, a teraz pochwal się jak to osiągnąłeś - po to są fora nieprawdaż?