Odkurzacz VIOMI V3 Max - nie działa z żadną integracją

Hej, już któreś podejście robię do tej integracji i nic - HA nie widzi urządzenia. Korzystałem z:

wspomagając się filmami Peyanskiego:

do każdej integracji robię wpis do configuration.yaml zgodnie z instrukcją, pełny restart i nic. Korzystałem też z integracji Xiaomi Miio, podałem dane do logowania, wyświetliła mi się lista urządzeń, ale viomi v3 w ogóle tam nie widzę. Macie jakiś pomysł co mogę robić źle?

Jeszcze wklej swój plik konfiguracyjny? Obsługuje w ogóle twój Odkurzacz VIOMI V3 Max?

@artpc
testowałem kilka, w zależności od konfiguracji. Zasadniczo różnią się tylko nazwą platformy

vacuum:
  - platform: xiaomi_miio
    host: 192.168.1.117
    token: 614544464456446652704d316b437538
vacuum:
  - platform: miio2
    host: 192.168.1.117
    token: 614544464456446652704d316b437538
vacuum:
  - platform: viomise
    host: 192.168.1.117
    token: 614544464456446652704d316b437538
    name: Viomi SE
    # do not flood the vacuum with requests with scan_interval
    scan_interval: 30

Czy obsługuje V3 max? Tego nie wiem, nie ma oficjalnej listy, więc testuję w ciemno :neutral_face:

Hehe kluczowe pytanie - nazwa handlowa VIOMI V3 Max to jaki to model?
Bo tak zajrzałem pod te linki różnych integracji i są one dedykowane konkretnym modelom
np. STYJ02YM = vacuum.miio2

w sumie model możesz odczytać z chmury np. tym narzędziem

@szopen
mam to narzędzie, model wg tego brzmi: viomi.vacuum.v23
nie myślałem, że będzie to dopasowane do konkretnego modelu 1:1.

edit:
V-RVCLM27B
nic na temat tego modelu, w kontekście HA nie znalazłem, więc wygląda na to, że kupiłem jakiś pechowy model :unamused:

To co zwraca chmura, czyli w tym wypadku viomi.vacuum.v23 jednoznacznie identyfikuje jak dany sprzęt ma być obsługiwany przez chmurę i aplikację producenta = jest to również jednoznaczna identyfikacja dla integracji.
Natomiast nazwa handlowa może nie być jednoznaczna - ten sam sprzęt “w środku” może mieć różne nazwy handlowe, nawet techniczne oznaczenie modelu V-RVCLM27B może nie być w pełni jednoznaczne, bo różne modele mogą mieć identyczną obsługę i wręcz identyfikować się jednakowo.

PS coś słabo szukałeś

czyli jest spora szansa, że będzie go obsługiwać komponent niestandardowy dostępny w HACS pod nazwą Xiaomi Miot Auto

Oczywiście usuń konfiguracje i odinstaluj najpierw te 3 komponenty, które wspominałeś wyżej.


w dodatku prawdopodobnie zadziała też polski Xiaomi Cloud Map Extractor - również znajdziesz w HACS

w tym wypadku prawdopodobna jest konieczność wymuszenia api, prawdopodobnie na roidmi (bazuję na wynikach google)
force_api: roidmi

1 polubienie