XIAOMI Viomi V2 - Podłączenie do HA

Witam,

przechodził ktoś z Was może przez instalacje (podłączenie) XIAOMI Viomi V2 do HA?
Lub wiecie gdzie mogę poszukać instrukcji jak to zrobić?

@Raddii nie podałeś dokładnego modelu np. Xiaomi STYJ02YM ale poszukaj na Blog - HejDom, tam jest sporo testów odkurzaczy.

@macek może to coś CI powie:

Spróbuj zrobić dokładnie wg tego poradnika Xiaomi STYJ02YM (VIOMI V2 PRO) obsługa przez Home Assistant i Google Home - HejDom.

Odpal na tym i zadziała
GitHub - nqkdev/home-assistant-vacuum-styj02ym

Jedynym problemem jest to, że nie ma możliwości wyciągnięcia mapy :frowning:

To dokładnie to, co opisane jest w proponowanym przeze mnie artykule.

@macek i @ozzinse to repozytorium nie działa

a gdzie jest napisane, że trzeba to zrobić przez HACS? :wink:
Bierzesz Google Translator i jedziesz z koksem :grin::

Zainstalować:
Utwórz następującą strukturę folderów: /config/custom_components/miio2 i umieść tam wszystkie pliki 4 pliki.
Dodaj konfigurację do pliku configuration.yaml, przykład:

vacuum:
  - platform: miio2
    host: 192.168.68.105
    token: !secret vacuum
    name: Moj Xiaomi Viomi V2

I da się “zrozumieć” co trzeba zrobić.

Zgubił mnie zapis na hejdom :see_no_evil:

Wydaje mi się, że źle rozumiesz co jest napisane na tym blogu, jest także:
Polskie repo (naprawiające wiele błędów) w HACS: GitHub - KrzysztofHajdamowicz/home-assistant-vacuum-styj02ym
Proponuje powoli, kilka razy przeczytać a potem postępować zgodnie z instrukcjami.

@macek udało mi się zintegrować odkurzacz więc wielkie dzięki

Dodałem w HACS repozytorium vacum-sty02ym

ale niestety nie widzę tej karty

Pytanie czy wiesz co robię nie tak?

Mylisz pojęcia więc wytłumaczę jak to jest: to co dodałeś przez HACS, to tylko integracja z odkurzaczem, a karta odkurzacza to inny zupełnie temat ale też możesz skorzystać z HACS. Poczytaj ten wątek Karta Roborock S5 w HA, jest tam przykład karty. Możesz także wpisać w Google “home assistant xiaomi vacuum card” i znajdziesz kilka kart, karta powinna wspierać Twój odkurzacz, ewentualnie pozostają testy. Osobiście nie ma żadnego odkurzacza, mam ale nie smart więc mogę tylko podpowiadać w wyborze karty.

Takie banalne pytanie jak dla tej karty ustawić język polski?

@Raddii Dla tej karty nie ustawia się języka oddzielnie, teoretycznie wybrany język w interfejsie HA powinien obowiązywać w tej karcie (jak i innych wspierających tłumaczenia), ale nie wiem czy widziałeś to?

możesz spróbować obejścia przez wybranie domyślnego języka przeglądarki na polski.

A jeśli problemem jest niekompletne tłumaczenie (a nie całkowity jego brak), to napisz co trzeba poprawić to zajrzę i poprawię (daj znać “wołając” mnie"), bo już widzę, że są drobne braki:

Szukam sposobu na takie dictum w kwestii z tego wątku

image

dlaczego niektóre foldery są wyróżnione na niebiesko i nie mogę się do nich dostać?
Jeżeli to wymaga uprawnień root to jak je tu zdobyć? sudo su nie działa, folder jest na liście a nie mogę do niego wejść???

drwxr-xr-x właściciel ma pełne prawa, kto jest właścicielem i czemu nie su? reszta tylko do odczytu i uruchomienia, można to zmienić? nic się nie posypie jak dam np. chmod 777? o ile będę mógł :grin:

no ja tu widzę na niebiesko wyłącznie wyświetlone foldery :stuck_out_tongue:
po czym poznajesz, że się nie możesz dostać?

Wpisuję tak i
image

nie rozumiem tego. Brak takiego pliku lub katalogu, a na liście jest, ale z uprawnieniami drwxr-xr-x

bo nie ma takiego katalogu
jest katalog
custom_components a nie /custom_components

:exploding_head: chyba czas spać o rany