Okazja cenowa - smart gniazdko GOSUND SP111

Poszukaj na forum, było nie raz co trzeba skonfigurować żeby działało autowykrywanie, jest nawet jeden wątek dotyczący tylko tego gniazdka Gniazdko GOSUND SP111. Nie pisz o problemach technicznych w wątku dotyczącym okazji cenowych.

Gniazdko ponownie dostępne w dobrej cenie.

Gniazdko w cenie 34,90 zł

lub 33,90 zł

lub jak ktoś woli na allegro
https://allegro.pl/oferta/gniazdko-wifi-gosund-sp111-9879184593?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=942818bef6f1916eabb33a001430df88
https://allegro.pl/oferta/gniazdko-wifi-gosund-sp111-9879184499?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=digidip+PL&tduid=942818bef6f1916eabb33a001430df88

1 polubienie

Dzięki, kupione. Mam nadzieję, że na esp8266.

Oby nie na układach BL602/BL604 Mam chyba ze 4 sterowniki RGB., jakie było moje zdziwienie jak nie chciał się zaprogramować Tasmota. :slight_smile:

Nie znajdziesz w nich na pewno ESP8266 tylko nieco okrojonego brata ESP8285

No oby ESP82xx a nie jakieś alternatywy, których coraz więcej pojawia się w urządzeniach dotąd zawierających układy Espressif

Edit:
Czy u Was po wgraniu Tasmoty gniazdka również pokazują odczyty oderwane od rzeczywistości? U mnie napięcie po 300V i pobór mocy zawyżony o jakieś 30%. Robię kalibrację, ale po przełożeniu do innego kontaktu trzeba ją robić na nowo.

Może robisz ją niewłaściwie…

Kalibrację robię właściwie i po niej wskazania są już prawidłowe. Może nieprecyzyjnie zadałem pytanie - dotyczy ono nieprawidłowości odczytu jeszcze przed kalibracją. W aplikacji Tuya wskazania były sensowne, a po wgraniu Tasmoty z sufitu.

O to samo pytałem tutaj: Gniazdko GOSUND SP111 - #24 przez Marcin_Domański w tym wątku znajdziesz odpowiedz.

Edit:

Tasmota jako taka jest uniwersalnym softem do różnych czujników działających/podłączonych do układu ESP8266. Każdy producent sprzętu może to zrealizować na swój sposób i mieć inne wartości odczytu parametrów z czujników - dlatego się je kalibruje po wgraniu Tasmoty.

W Media-Expert do wyhaczenia za 39,99 do 1 listopada do północy SP111

również listwa Landberg z WiFi - 3 gniazda+4porty USB za 129,99

i wiele innych rzeczy do smart domu.

2 polubienia

Post został podzielony na nowy temat: Okazja cenowa gniazdko

Ostatnio u mnie w domu była awaria prądu, energetyka kilkukrotnie włączała/wyłączała prąd w krótkich odstępach czasu i gniazdka już nie działają :frowning:

Stawiam na to, że w trakcie tej awarii były przepięcia i skończyły się zasilacze w smart-plugach, ale zanim na nich postawisz krzyżyk, to sprawdź czy sekwencja włączeń nie spowodowała ich resetu do ustawień fabrycznych lub do innego nietypowego stanu - jeśli nie są martwe to procedura factory reset (o ile się nie mylę chodzi o przytrzymanie przycisku dość długo - to na fabrycznym sofcie, jeśli masz alternatywny, to procedura taka jak w dokumentacji alternatywnego softu) powinna spowodować, że zaświeci/zamruga LED.

Miałem wgraną Tasmotę.
Teraz jak podpinam gniazdko to światełka “mrugną” (nie podłączone gniazdko do końca).
A potem to już nic, zero reakcji.

Skoro Tasmota

Nie może być nie podłączone do końca - albo jest podłączone, albo nie.
Uszkodzony zasilacz może się manifestować mignięciem LED, ale może to być po prostu rozwalona konfiguracja.
Ponieważ to sprzęt zasilany sieciowo, to nie polecam grzebania w środku jeśli “nie wiesz co robisz”, jakkolwiek można po prostu rozebrać i spróbować sflaszować “po kabelku” (bez zasilania 230V~ !) - będzie wiadomo czy SoC żywy.

Chodziło mi o to że w momencie wpinania mruga jak jeszcze do końca nie docisnąłem gniazdka

Dlatego odłączyłem i nie ruszam :smiley:

Niestety próbowałem i nic to nie dało.

Czyli podłączone - kołki wtyku stykają się z blaszkami gniazda zanim je wciśniesz do gniazda do końca.

Na gwarancji?- reklamuj.
Bez gwarancji - jedynie pozostaje spróbować sflaszować “po kabelku” albo oddać w prezencie jakiemuś znajomemu elektronikowi (nie wiem czy naprawi, ale może nadadzą się na dawcę części).

Kupione 01-10-2020 więc na gwarancji. Tylko nie wiem gdzie mam opakowanie :confused:
Myślisz że nie będą robić problemów że była na nich Tasmota? Chociaż w sumie jak to sprawdzą? :slight_smile:

  1. Dowód zakupu jest potrzebny (nawet nie musi to być paragon, ale nie czuję się na silach uświadamiać o prawach konsumenta, oczywiście jeśli to był zakup konsumencki).
  2. Opakowanie nie jest konieczne (jest konieczne tylko gdy chodzi o zwrot 14-dniowy).
  3. Nie będą robić problemów, bo nikt tego naprawiać nie będzie (chyba, że kupiłeś od jakiegoś Januszexu, ale wtedy to problemy będą sztucznie stwarzane i zmiana softu by nie miała na to wpływu). Zgłaszasz, że “nie działa”.
1 polubienie

Dowód zakupu mam na mailu bo kupowałem dzięki Tobie na promocji w ME :slight_smile: