Okazja cenowa - smart gniazdko GOSUND SP111

?
Nie sądzę :stuck_out_tongue_winking_eye: ale OK

Racja, teraz patrzę że to była załuga @rafkan 'a :slight_smile:

W koszyku po okazyjnej cenie wchodzi tylko 1 sztuka :confused:

@Doniek można zamówić (nie logując się) z odbiorem i płatnością w sklepie, resztę dopowiedz sobie sam :wink:. Byłem dzieckiem z PRLu a wtedy było trzeba kombinować, teraz jestem informatykiem i nadal lubię “oszukiwać” systemy :grin:. Oczywiście sklep za jakiś czas się zorientuje i “błąd” poprawi ale zabawa jest.

3 polubienia

Jak były limity na 2 szt. to zamówiłem kilka takich pakietów na swoim koncie z odbiorem osobistym w sklepie. Trochę na mnie krzywo patrzeli jak je odbierałem jedna po drugiej, ale przez system przeszło :slight_smile:
Teraz się wycenili, bo tylko jeden kod promocyjny można wpisać :slight_smile: Ale wskazówkę jak to obejść już znasz :slight_smile:

@macek Co do tego czy można wgrać #Tasmota to się okaże po zakupie, bo na innych forach pojawiła się informacja że są z tym kłopoty (w sensie że jest nowa wersja oprogramowania Tuya i konieczne jest użycie fizyczne programatora - tuya-convert nie łączy się z gniazdkami)

Moje gniazdka po ostatnim promocyjnym zakupie jeszcze leżą w szufladzie, mam nadzieję, że uda się wgrać przez tuya-convert, czytałem też gdzieś, że nie należy nowego gniazdka podłączać do aplikacji Tuya przez wgrywaniem alternatywnego oprogramowania.

tak po zalogowaniu do ekosystemu Tuya - z automatu się aktualizowały i tuya-convert już nie mógł się z nimi połączyć. Teraz ten nowy soft pojawił się wgrany fabrycznie w wielu urządzeniach (np. w żarówkach - sprawdzone przeze mnie) i są głosy że już się pojawia w gniazdkach GOSUND.
Trudne jest do weryfikacji na forum czy ktoś kupił te gniazdko ze zwrotu i może było już wcześniej podłączone do ekosystemu Tuya, czy wyszło z takim softem z fabryki.

Potwierdzam, nie parować z aplikacją producenta. Jak już pojdzie po WiFi w chacie, to nawet jak potem uda się wgrać Tasmota, to są dziwne zachowania typu AP o nazwie ESP… razem z Tasmota. Robię dodatkowo zaraz po Flash Tasmota, komendę reset2 1.

Dzisiaj kupiłem takie gniazdko w ME i dało się flashować przez TuyaConvert.
Gosund SP111 v2

Michał K. na grupie napisał że też kupił 2 i jedno się dało, a drugie nie. Odezwał się pracownik dystrybutora i stwierdził że dostał starego leżaka (ten co się dało) Czyli nowe dostawy będzie można flashować tylko kabelkiem.
Źródło: Home Assistant Polska

1 polubienie

W MX ponownie promocja na gniazdko SP111:

I na listwę Gosund P1: