Opóźnienia przy powiadomieniach

Witam. Na ścianie tablet Lenovo p11 ,na pokładzie android10. Na nim apka HA. Wyłączone oszczedzanie energii , zezwolenie na działanie w tle. Problem tkwi w powiadomieniach wysyłanych z HA. Gdy tablet jest podświetlony to powiadomienie czy powiadomienie z tts-em (alarmy pogodowe , status poranny itp)jest odczytywane natychmiast, jednak gdy tablet się wygasi to powiadomienia są odczytywane po około 10 - 15 minutach. Gdy odblokuje tablet po np 5 minutach odrazu dostaje powiadomienie.Ktoś coś ? . Co mogłem ominąć w ustawieniach ?. Czy może te typy tak mają ? a może inna apka wallpanel , ariela ?. Już o lokalizacji wwspominac nie warto bo info o zmianie strefy potrafi po 1,5 godz się zmienić :stuck_out_tongue: ale to temat raczej znany.

Tryb oszczędzania WIFI wyłączony ?

1 polubienie

Tak to wygląda , masz racje ale gdzie to znalezć ?

Przytrzymujesz dłużej ikonkę WIFI → 3 kropeczki góra/prawo → zaawansowane

1 polubienie

Lub włącz ekran w tablecie


alias: Włącz ekran w tablecie
description: ''
trigger:
  - type: motion
    platform: device
    device_id: c23857b8d5bde65308b33a493c79d719
    entity_id: binary_sensor.pir_zlew_occupancy
    domain: binary_sensor
condition: []
action:
  - service: notify.mobile_app_lenovo_tb_x103f
    data:
      message: command_screen_on
      title: turn _on
mode: restart
2 polubienia

Przytrzymuje i mam ustawienia, zaawansowanych w ogóle brak ustawien.

Działa jak z powiadomieniami czyli z opóźnieniem. Jak tyle co wygaśnie to zapala ekran ,jednak jak dłużej to to samo dopiero po 10 około min zapala ekran. A żeby było śmieszniej wysyłam na apki na telefony użytkowników (2 szt) i o dziwo jest to samo. Powiadomienia głosowe i zwykłe przy wygaszonym ekranie docierają po 10 min. Zaraz wrzucam inną apke do prób ale jeśli to byłaby wina apki to tylko ja bym tak miał ??

Tak mi coś przychodzi dziwnego do głowy. Jak można sprawdzić czas systemowy HA ?

Tryb oszczędzania WIFI
Ustawienia - wyszukaj (lewy górny róg) i wpisz Tryb oszczędzania WIFI

1 polubienie

Dziennik i tam zobacz kiedy były ostatnie zmiany

1 polubienie

Nawet szukajki w ustawieniach brak aleee znalazłem w internet i bezpieczenstwo oszczędzanie danych i HA miał włączone . Teraz czekam z 4 minuty i się okaże :stuck_out_tongue:

Czas ok. Całe oszczędzanie wyłączone . Restart tableta też wykonany niestety klops…

A tak z ciekawości
Automatyczne zamykanie połączenia w HA masz wyłączone ?

1 polubienie

Jeżeli aplikacja HA miała taki problem to dawno byłoby to zgłoszone, ja nie widzę u siebie takich problemów z aplikacja, stawiam na jakieś ustawienia odnośnie aplikacji w systemie lub sam tablet. Sama aplikacja HA na telefonie tez ma chyba jakieś ograniczenia w liczbie przesłanych wiadomości .

1 polubienie

A gdzie tego szukać :shok:

Czekaj mam i było włączone :frowning:

Było włączone ale wyłączyłem i jeszcze dodatkowo restart HA i nadal to samo…

Wyłącz wygaszanie ekranu i sprawdź czy jest to samo po czasie jaki podajesz, jeżeli będzie działać to znaczy ze cos ubija liczność albo sama aplikacje (tryb uśpienia )

Tryb usypiania aplikacji

Sprawdź czy na liście nie ma HA, sprawdź tez aplikacje w trybie głębokiego uśpienia

1 polubienie

Aplikacje > zarzadzanie aplikacjami> HA >>
Uprawniania aplikacji >> na maxa
Inne uprawniania >> na maxa
powiadonienia >wszytsko na maxa i nad innymi
ogranicz użycie danych wifi >> check
oczczedzanie energii > bez ograniczen

Opcje programistyczne>>
SIECI… czy tu nie masz czegos oszczedzającego zaznaczonego
APLIKACJE … zachowuj aktywność

1 polubienie

Niektóre telefony po prostu tak mają, że zabijają lub zamrażają aplikacje w tle niezależnie od woli użytkownika.
Jeśli chodzi o tableta pracującego jako panel ścienny sugeruję wypróbować Fully Kiosk Browser, to może nie pomoże z samym problemem powiadomień - adroid10 popsuł parę rzeczy, ale pewne opcje dostępne w integracji z FKB ułatwiają znacznie życie, a zdaje się (tzn.jeśli mnie pamięć nie myli, bo mój projekt panelu ściennego w wersji w pełni użytkowej uległ znacznemu opóźnieniu mimo przećwiczenia kilku rozwiązań) jest też możliwość wykonania triku polegającego na wyświetlaniu czerni zamiast stosowania systemowego uśpienia.

1 polubienie