Opóźnienia przy powiadomieniach

W jaki sposób wysyłasz powiadomienia? Za pomocą notify? Jeśli tak to dodaj coś takiego:

    {
      "message": "xxx",
      "title": "yyy",
      "data": {
          "ttl": 0,
          "priority": "high"
      }
    }

chodzi o te atrybuty “ttl” i “priority”

1 polubienie

Pokazało mi się że weszłeś na forum po dłuższym czasie i zadziałało z kopyta za co Wielkie Dziękuje:) :star_struck: Dziękuje wszystkim za poświęcony czas :stuck_out_tongue:

A wie może jakaś dobra duszyczka w jakim formacie i do jakiego nodka wrzucic to w porannym statusie ?

      "ttl": 0,
      "priority": "high"

Powiadomienie poranne też masz na telefony? Bo na głośnik powinno polecieć prawidłowo.
Ostatni nod przed call service masz budowanie wiadomości.

msg.payload =
{
    "data":
    {
        "message": msg.wiadomosc,
        "data": {
        "ttl": 0,
        "priority": "high",
        }
    }
}
return msg;
1 polubienie

Dzięki wielkie. Działa :stuck_out_tongue:Na telefony nie tylko na tablecika A jak można jeszcze doklepać takie cóś aby wybudzało ekran :
message: command_screen_on

a w które miejsce trzeba dodać message: command_screen_on żeby wybudziło?

To zależy czy użyjesz function node

image

czy od razu call service

image

1 polubienie

Dziękuje, czemu może nie wzbudzać telefonu? Samsung Note 20 Ultra 5g

Apkę Home Assistanta masz zainstalowaną z pełnymi prawami do działania w tle?

tak
wszystko zczytuje bez problemu nie usypia w tle ma dostęp do wszystkiego.

edit:
Działa ale z wielkim opóźnieniem.

A czy można to wykorzystać do wybudzenia ekranu dotykowego - nie tabletu?

Nawet na krótko sam inject node + call service nie załącza? U mnie działają te 2 opcje

nie za każdym razem - z bardzo dużym opóźnieniem

Jeśli jest na Androidzie.
Lista dostępnych komend jest na stronie

Jest to ekran dotykowy podpięty do Raspberry PI i postawiony Kiosk.
Swietnie działa - wygasza się ale myślałem, że bede mógł wykorzystać do wybudzenia go jak np ktś zadzwoni żeby pokazał kamerke.

zainstalowałem - ale przyznam szczerze, że nie wiem co dalej. instalacje mam ale teraz jak wywołać okno po włączeniu przełącznika (albo jak obudzić ekran?) to niestety nie wiem.

Jak można wkleić url zdjęcia przy takim budowaniu wiadomośći przy pomocy function mode?

W kwestii opóźnień otrzymywania powiadomień z aplikacji HA mam już od dłuższego czasu pewne spostrzeżenia.
Stworzyłem prosty test:


i za jego pomocą wysyłałem powiadomienie. Przy takiej konfiguracji jak powyższa powiadomienie na Telegram przychodzi natychmiastowo po jego wysłaniu (nieważne jak długo przed jego przyjściem telefon nie był w ogóle używany). Powiadomienie na aplikację Home Assistanta pojawia się dopiero gdy telefon zostanie wybudzony ręcznie.
Przy konfiguracji odwrotnej, gdy opóźnienie jest ustawione dla powiadomienia Telegrama, powiadomienia wchodzą obydwa jednocześnie, ale wtedy gdy HA wyśle wiadomość do Tegrama.
Test przeprowadzałem na kilku telefonach, każdy od innego producenta: Samsung, Oneplus, Xiaomi, Realme. Zawsze ten sam rezultat. Telegram zainstalowany na każdym z telefonów i brak dalszej jego konfiguracji w systemie (żadnych dodatkowych ustawień pod kątem działania w tle, czy też zdejmowania obostrzeń dotyczących zarządzania energią). Aplikacji Home Assistanta natomiast zostały każdorazowo przyznane wszystkie prawa: do działania w tle jak i do korzystania z baterii bez ograniczeń.
Używam wielu innych aplikacji od urządzeń, które dysponują powiadomieniami, jak chociażby LG ThinQ, i do każdej z nich powiadomienie przychodzi dosłownie natychmiastowo po wygenerowaniu go przez urządzenie. Natomiast aplikacja Home Assistanta jest pod tym względem po prostu słaba. Powiadomienia są wysyłane z serwera HA, ale aplikacja nie potrafi wybudzić telefonu, żeby je pokazać. Mało tego, zauważyłem, że po aktualizacji do jej najnowszej wersji, tej z oznaczeniem 2021.09-full, jest jeszcze gorzej.
Poniżej zawartość noda test:
nodered2

image

1 polubienie

Ponieważ testuję Arielę równolegle z klientem HA … Zarówno HA jak Ariela ma tak samo, przy zablokowanym telefonie i wyłączonym ekranie powiadomienia nie dochodzą bo… Ariela i HA ma to domyślnie wyłączone.

Aby Ariela wysłała powiadomienie na zablokowany telefon należy wykonać w Arieli : trzy kreseczki u góry ekranu => Common => przesunąć suwak w prawo “Keep screen ON”.

Aby klient HA wysłał powiadomienie na zablokowany telefon należy wykonać w HA : trzy kreseczki u góry ekranu =>Konfiguracja Aplikacji => w dół na “Inne ustawienia” => przesunąć suwak w prawo “Keep screen ON”.

oraz zezwolić w samym telefonie na powiadomienia dla Arieli i HA .Od tego momentu telefon reaguje już na powiadomienia przy zablokowanym ekranie. Właśnie to sprawdziłem na obu aplikacjach.

A ponieważ mam Mibanda to i na niego od razu trafiają powiadomienia.

1 polubienie