Opóźnienia przy powiadomieniach

Przeczytaj dokładnie czego dotyczy opcja “Keep screen ON” w aplikacji mobilnej HA - Do not lock sreen when Lovelace dashboard is active czyli “Nie blokuj ekranu, gdy pulpit nawigacyjny Lovelace jest aktywny” (tłumaczenie z Google Translator) co oznacza dokładnie tyle, że ekran telefonu nie zablokuje się jeżeli wyświetlana jest aplikacja mobilna HA. Aby otrzymywać powiadomienia na telefon nie trzeba włączać tej opcji, wystarczy w Androidzie w ustawieniach Powiadomienia zaznaczyć aplikację Home Assistant, wtedy powiadomienia z aplikacji HA będą widoczne jako skrót na zablokowanym telefonie/ekranie.

1 polubienie

Kiedy jest to u mnie wyłączone nie dostaje powiadomień - musze odblokować telefon i dopiero wtedy one dochodzą. Sprawdziłem.

Czy z innych aplikacji dostajesz powiadomienia, np. SMS, email przy zablokowanym ekranie?

1 polubienie

Przy innych tak - tylko Ha i Ariela nie wysyła mi push-ów na zablokowany ekran.
Spróbuję to pokazać
No i nie pokaże - nagrywanie ekranu się wyłącza jak zablokuję telefon.
I co dziwne teraz mi działa bez względu na to czy mam Keep ON czy OFF.
Pomęcze to jeszcze trochę ale nie pisał bym gdyby mi te powiadomienia nie dochodziły bo nigdy ich nie dostaje jak wyjdę z domu a automatyka to wykrywa i mam dostać info o tym a dostaje jak wzbudzę ekran albo coś mam nakopane.

Podejrzanego chyba już mam bo zawsze sprawdzam ( no brak wibracji w telefonie ) czy aby Ha “wie” że wyszedłem - czas przestawienia tunelu VPN z WIFI na GSM ( orientacyjnie to trwa od 60 do 90 s, obecnie to sprawdzam czyli jak szybko Wireguard i StrongSwan przełączają tunele ) . A teraz jestem w domu i działa mi to idealnie a wyłączyłem WIFI celowo w telefonie i serwer HA wysyła mi z opcji deweloperskich powiadomienia na obie aplikacje tak samo.