Oświetlenie gwiazda

Witam

Robię nano remont w pomieszczaniu, mam blisko do rozdzielnicy więc pomyślałem że zrobię trochę instalacji w gwiazdę więc oświetlenie bezpośrednio do rozdzielnicy, a włączniki światła podpiąć skrętką. W sumie nawet taniej bo przewód droższy od skrętki :smiley:

  1. co proponujecie aby zamontować w rozdzielnicy do sterowania, i chciałbym wsparcie dodatkowo dla zigbee (wsparcie dla HA)

2.włączniki światła na ścianie wystarczą że będą klasyczne schodowe podpięte skrętką ?

Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane łączni z krytyką i propozycją innego rozwiązania
Pozdrawiam

To najpierw krytyka, Jak kiedyś będziesz chciał to sprzedać, to będziesz przeklinał samego siebie, albo jak tak to zostawisz to ktoś Cię będzie przeklinał. Połóż zamiast skrętki 3x1,5mm i zamontuj sobie przyciski dzwonkowe zamiast włączników. Nie potrzeba wtedy schodowych, wszystkie właczniki masz zawsze w jednej pozycji, w razie czego szybko zrobisz tradycyjną instalację.
Całość obsłużysz np gotowcem typu Kincony KC868-A8 , albo podobnym .

2 polubienia

Dziękuje za krytykę.
Więc położyłem 1,5mm2 , co do sterownika narazie zakupiłem OXT CS SWTZ27, czyli 4 kanały.
Jak będe czuł się bardziej na siłach w HA i NORD jak i finansowo to może zakupie sprzęt który poleciłeś.

Ogólnie dzięki :slight_smile: