Otwieranie bramy-tracker gps

W “lokalizacja w tle” możesz ustawić dodatkowe parametry


/
Przejrzyj czy HA nie został w telefonie “zablokowany” lub jakaś dodatkowa aplikacja usypia, zabija, ogranicza.

Np.
Ustawienia telefonu - Informacje o aplikacji
Assistant

  • Bateria
  • Sieć komórkowa

Uśpione aplikacje, Nigdy nie usypiaj aplikacji…
/
Może skrypt który uruchomi wysoką dokładność

alias: Telefon dokładność gps on
sequence:
  - service: notify.mobile_app_sm_gxxx
    data:
      message: command_high_accuracy_mode
      title: turn_on
mode: single

Wyłączy


alias: 'Telefon dokładność gps off '
sequence:
  - service: notify.mobile_app_sm_xxx
    data:
      message: command_high_accuracy_mode
      title: turn_off
mode: single

Jeśli dodasz dodatkową strefę np. “Osiedle” która jest na trasie do domu i uruchomisz dokładną lokalizacje (Telefon dokładność gps on) wtedy telefon będzie dokładnie lokalizowany.
Po przybyciu do “domu” automatyzacja wyłączy dokładną lokalizacje ( Telefon dokładność gps off ) :thinking:
:information_source:
Po włączeniu dokładnej lokalizacji na telefonie pojawi się powiadomienie “Włączony tryb wysokiej dokładności”
//
Masz teraz ustawione 300 metrów od strefy, prawdopodobnie wysoka dokładność nie “zdąży się aktywować”

Mam tak ustawione



Wydaje mi się że to wina ustawien telefonu samsung, bo mimo włączonego działania w tle chyba ogranicza działanie.
Gdy ekran jest wybudzony wszystko działa ok,gdy zablokowany opóźnienia i automatyzacja działa w kratkę.Jakieś pomysły.

Polecam dodatek “Better Presence”
Dodaj sobie to repozytorium : GitHub - helto4real/hassio-add-ons: My add-ons

 https://github.com/helto4real/hassio-add-ons

Odkąd korzystam z tego dodatku to HA jeszcze się nie “pomylił” kiedy wchodzę w jego zasięg.

Ja używam Samsunga i mam aplikację HA zablokowaną na stałe, tak jak tu:

Mam bramę u rodziców dodaną do mojego HA i zrobioną automatyzację na podstawie geolokalizacji. Działa bez problemu. Za każdym razem się otwiera.

Mam tą opcję włączoną i działa ale tylko na odblokowanymi ekranie.Gdy wygaszony i zablokowany nie działa i powiadomienia też nie dochodzą natychmiast.Opcja oszczędzania energii jest wyłączona ,co jeszcze mogę zmienić w ustawieniach?

A w ustawieniach systemowych, w aplikacji HA masz tak zaznaczone?

Tak mam tak zaznaczone.Tylko powiadomienia z homeassistant tak źle działają ,inne ok

Mam trzy telefony Samsunga, różne modele i na wszystkich ta sama sytuacja.Na próbę włączyłem powiadomienia na aplikacji ewelink i teraz przychodzi dwa powiadomienia z homeassistant i ewelink,jak wyłączę to z homeassistant dochodzą w kratkę