Piec De Dietrich i manipulator Smart TC

Cześć

Jestem nowy kompletnie w temacie. Chcialem zapytać, czy majac piec CO De detriech De Dietrich z manipulatorem Smart TC jest jakas szansa na podlaczenie tego do HA?
Nigdzie nie znalazlem integracji. Czy tj. tak, ze nie wszystko sie da podlaczyc i trzeba korzystac z tego co daje producent. W przypadku De detrich De Dietrich mam normalnie apke w telefonie.

DeDietrich nie produkuje piecy więc zapewne masz kocioł tej firmy.
Termostat modulujący smartTC obsługuje protokół OpenTherm więc szansa na podłączenie za pomocą bramki OT jest.
http://otgw.tclcode.com
Zapewne za pomocą bramki, która się wcina między komunikację smartTC i karty głównej kotła. Nie czytałem i nie widziałem, żeby ktoś oprócz ściągnięcia sobie kilkudziesięciu encji z kotła i ich prezentowania na dashbordzie HA próbował z tego poziomu cokolwiek zmieniać w ustawieniach kotła. Nawet jak się uda wysłać zmianę parametru np. temperatury cwu to i tak w kolejnej sesji smartTC to nadpisze.
Bramka np. tego typu
opentherm-gateway

@kimer - witamy

  • popraw nazwę marki w temacie, masz błąd literowy
  • lupka na forum to supr narzędzie, wyszukuje bardzo sprawnie słowa np. Dietrich
  • szukaj też hasła OpenTherm

OK. Dzięki za odpowiedź.
Na stronie producenta widzę markę De Dietrich.

Czytałem o akcjach dla np. ogrzewania w HA, więc myślałem, że w ten sposób ludzie realizują, że podłączają się do pieca.