Pilot do Home Assistant na baterie

Jak znam życie to co podrzucił @neit72 to jest wynalazek na 433MHz, ale to twoje pieniądze, więc wydasz je jak lubisz :stuck_out_tongue_winking_eye: (a jeśli byś to kupił to chętnie się dowiemy jaka to faktycznie technologia i jeśli zgadłem, to który z kilkudziesięciu protokołów 433MHz obsługuje?).

edit: wyszło na to że nie zgadłem, skoro Tuya (więc szanse na wykorzystanie rosną), Chińczycy jednak nie przestali mnie zadziwiać taniością produktów :smiley:
Hehe moja ślepota nie zna granic - rzeźbiłem czytanie tyłu opakowania z ostatniego zdjęcia a na pierwszym jest wielkie “jak byk” WiFi.

Co do tych które sam znalazłeś, to:

  • zestaw 1 jest na 99% na 433MHz (i tak przy okazji - kupowanie w Chinach za pośrednictwem Allegro jest dla mnie nieco dziwne, a translator chińsko-polski działa raczej słabo - dlatego w kwestiach technicznych wolę chińskie opisy po angielsku, wtedy można cokolwiek zrozumieć),
  • a zestaw 2 to “klasyczna” konstrukcja WiFi (no niezupełnie klasyczna, bo rozwiązanie jest na mój gust dziwne, ale była omawiana na forum),

ale zabawy będzie z pewnością sporo by to “pożenić” ze sobą (szczerze mówiąc nie wiem po co wyważać otwarte drzwi), z drugiej strony jednak nie powinienem pisać niczego demotywującego, przecież to forum o HA a w takim wypadku naprawdę wiele jest możliwe.