Pilot do Home Assistant na baterie

To zależy co chcesz uzyskać, fabryczne firmware działa z fabryczną integracją Sonoff eWeLink (jest, a w każdym razie była, sprzeczna z zasadami dotyczącymi addonów dla HA, właśnie do niej zajrzałem - i rozjechał mnie link prowadzący do FB…) i chmurą producenta, przeróbka na open-source oczywiście to wycina, a daje pełnię władzy nad sprzętem (kiedyś trzeba było go przerobić również sprzętowo, nie wiem jak jest obecnie).

ewelink_smart_home_addon_Screenshot 2021-10-13 at 14-59-39 Supervisor - Home Assistant

Reklamy wewnątrz interfejsu addona też są przegięciem :smiley:


a funkcja widoczna w prawym górnym rogu grzebie nam w konfiguracji dashboardu “samowolnie” tj. trzeba kliknąć (na szczęście w pełni sama tego nie robi), wysoki rating zapewne sami sobie nadali (repo jest nieoficjalne i trzeba je dodać ręcznie, więc zespół developerów HA raczej nad tym nie panuje).

PS zapomniałem o tym (tu wypowiada się balloob pierwotny twórca i autor projektu Home Assistant)
https://www.reddit.com/r/homeassistant/comments/n9vghs/ewelink_official_home_assistant_addon_released/
a sprawa generalnie wygląda tak, że pod względami, o których wspomniałem wcześniej Sonoff nie jest w niczym lepszy od Tuya czy Xiaomi.